PCTuning Článek

Velký test herních headsetů do 1500 korun

Jakub Mokříš
Jakub Mokříš
29. 1. 2019 02:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama
Reklama

KOSS SB/45

  • Frekvenční rozsah: 18 – 20 000 Hz
  • Citlivost: 103 dB/mW
  • Měniče:
  • Impedance: 100 Ohm
  • Délka kabelu: 265 cm
  • Cena: 900 Kč

Další testovaný headset je od americké firmy KOSS. Ta je známým výrobcem sluchátek, která jsou tak trochu typická svým přebasovaným projevem. Na poli počítačového příslušenství sice žádný vyloženě „herní“ model zatím firma nepředstavila, ale hutné basy jsou něco, co hráči zejména v akčních hrách ocení. Zároveň je to jediný model v testu, který se nám nepodařilo sehnat ve variantě s jackem. Proto jsme sáhli po alternativě v podobě USB konektoru.

Obalem je bílá krabice se spíše decentnějším potiskem, žádné barevné orgie se nekonají. Uvnitř je pak headset bezpečně zajištěn kartonem proti pohybu a případnému poškození. První dojem po vybalení je bohužel nic moc. Může za to hned několik faktorů. Tím prvním je neodpojitelný sklopný mikrofon, který je sice na nastavitelné nožičce, ale ta je do levé mušle uchycena s poměrně velkou vůlí. To má za následek, že při pohybech hlavou slyšíte zároveň, jak se mikrofon ve svém uchycení viklá. Dalším nepříliš hodnotně působícím prvkem je vyloženě lacině působící kabel. Ten je tenoučký, rád se zamotává a nevěštím mu příliš dlouhou životnost. Navíc headset není vybaven ani tlačítkem vypnutí mikrofonu, ani regulací hlasitosti, takže v tomto ohledu je uživatel odkázán na ovládání v operačním systému.

Dojem pak trochu vylepšuje pohodlí při nasazení na hlavu. Sluchátka jsou sice z těch tužších, která sedí dobře, ale zde to není na úkor pohodlí. Uši jsou sice trochu stísněné a připlácnuté k hlavě, protože mušle jsou mělké, ale dá se na to zvyknout.  Jedinou výtku, kterou bych stran komfortu měl, je neprodyšnost polstrování, která s sebou po delší době nese potící se uši.

Zvukově Koss SB45 vyniká především v oblasti, kterou je značka pověstná – basech. Ty jsou skutečně hutné, silné a vůbec celý projev sluchátek je dost přebasovaný. Ve hrách to s sebou nese silnější vtažení do přestřelek a je to znát i v závodních hrách. Ani při poslechu hudby jsem nebyl zklamaný, ale abych nepřechvaloval – vyšší tóny nejsou příliš čisté a jasné.

Snímání hlasu mikrofonem pak přineslo poznatek, že zde má velký vliv jeho vzdálenost od pusy. Stačil i malý rozdíl a spoluhráči si stěžovali, že si mě musí zesílit. Když jsem si nožičku ohnul tak, že jsem se jí rty skoro dotýkal, bylo již vše v pořádku a přenos byl čistý a bez šumu.

Ke Kossům zbývá ještě dodat, že jako jediná sluchátka v testu je lze složit. Osobně jsem tu potřebu neměl, ale chápu, že hráči, již hrají spíše notebooku, který často přenáší, tuto vlastnost ocení. Zmenšení objemu a možnost složit jinak poměrně objemný headset tak, že se dá přibalit do brašny s laptopem je pro takového uživatele neoddiskutovatelné plus. A na závěr ještě jeden velmi subjektivní dojem – plasty, které výrobce použil ve mně nebudí příliš velkou důvěru v životnost headsetu. S přihlédnutím k tenkému kabelu pak musím bohužel konstatovat, že Koss SB45 na mě působí z celého testu „nejlaciněji“.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning