PCTuning Článek

Velký test herních headsetů do 1500 korun

jakub-mokris
Jakub Mokříš
29. 1. 2019 02:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama
Reklama

HyperX Cloud Stinger

  • Frekvenční rozsah: 18 – 23 000 Hz
  • Citlivost: 102 dB/mW
  • Měniče:  50 mm
  • Impedance: 30 Ohm
  • Délka kabelu: 145 cm (1 jack) + 180 cm (2 jacky)
  • Cena: 1500 Kč

Značka HyperX je známá jako „herní“. Celý jejich sortiment je orientovaný na tuto cílovou skupinu, a proto jsem ji dopředu považoval za jednoho z pravděpodobných kandidátů na vítěze testu. Samotné balení působí vcelku luxusně, ovšem v dnešní „antiplastové době“ mě překvapil velký výlisek z plastu, ve kterém je samotný headset usazen. Nicméně svůj ochranný účel plní dobře a i hrubší zacházení s krabicí by nemělo její obsah poškodit. Headset má oba zvukové kanály i mikrofon na jednom konektoru, ale v krabici je přiložena rozdvojka, která je i zároveň prodlužovačka, pro počítače, které vyžadují zapojení mikrofonu zvlášť.

Po vybalení sluchátka působí poměrně solidně i přesto, že jsou poměrně lehká. Je to hlavně díky tomu, že se na nich nikde nic neviklá a vše drží dobře pohromadě. Ani po nasazení na hlavu se na pocitu hodnotnosti nic nezmění. Natavení velikosti se provádí klasicky – vytahováním segmentů s náušníky z hlavového mostu. Ten má na své spodní straně polstrování pokryté měkkou koženkou, které zajišťuje vysokou míru pohodlí. Vůbec celý headset bych se nebál označit za komfortní.

Mušle jsou dostatečně velké a jejich polstrování (opět v měkké kožence) skvěle rozkládá tlak. Ten není nijak velký a v rámci dnešního srovnání bych ho označil za nejmenší ze všech testovaných headsetů. HyperX Cloud Stinger díky výše uvedeným faktorům po pár minutách na hlavě ani necítíte, což je přesně to, co bych od ideálních herních sluchátek očekával. Na hlavně sice nedrží nijak extra pevně, ale to není nic, co by cílová skupina (hráči) mohla považovat za nevýhodu. Kabel je dostatečně silný, aby pár let slušného zacházení vydržel. Není sice opletený, ale bužírka je z jakéhosi plastu s povrchem podobným gumě, takže ani v tomto směru nemám výtek. V balení je přibalena i prodlužovačka, která zároveň rozdělí jeden jack na dva – pro zapojení do zvukové karty s odděleným mikrofonem.

Zvukové podání sluchátek není špatné a označil bych ho přívlastkem „herní“. Zvuk je lehce „plechový“ a spíše basový, což ocení hráči akčních her. Čisté basy dělají exploze, dunění a dupání živější a není problém ani rozlišovat směr, odkud zvuk přichází. Výšky headset příliš neumí a i středy jsou malinko zastřené. Hlasitost je dostačující a dá se regulovat posuvníkem na spodní části pravé mušle. Na levé se potom nachází sklápěcí mikrofon, který se automaticky zapne při sklopení do dolní polohy. Toto řešení je důvtipné – když nepotřebujete při hraní mluvit, prostě vyklopíte mikrofon nahoru a je to. Přenos hlasu ke spoluhráčům je dostatečně hlasitý a čistý, nezaznamenal jsem jedinou stížnost. Navíc mikrofon snímal zvuky i z větší vzdálenosti než většina konkurence, není tedy třeba ho mít půl centimetru od pusy. Pro poslech hudby bych HyperX Cloud Stinger nedoporučil, pokud nejste vyloženě milovníci basů a zbytek spektra vám není ukradený, na hry se ovšem hodí skvěle. Navíc s sebou přináší skvělý bonus v podobě pohodlí i při mnohahodinovém hraní.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning