PCTuning Článek

Velký test herních headsetů do 1500 korun

jakub-mokris
Jakub Mokříš
29. 1. 2019 02:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama
Reklama

RAZER Electra V2

  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Citlivost: 105 dB/mW
  • Měniče: 40 mm
  • Impedance: 32 Ohm
  • Délka kabelu: 135 cm (1 jack) + 100 cm (2 jacky)
  • Cena: 1350 Kč

První „soutěžící“, kterého si dnes představíme, reprezentuje kalifornskou firmu Razer. Tento výrobce je asi všem hráčům dobře známý, protože Razer se na hráče přímo specializuje. A snad na žádného jiného producenta herního hardwaru jsem nezaznamenal tolik rozporuplných názorů. Uvidíme, jak si povede se svými sluchátky Electra V2.

Prodejní balení headsetu tvoří „průhledný plast v průhledném plastu“ s trochou kartonu. Sluchátka si tedy před koupí můžete dobře prohlédnout a jejich ochrana je také dostatečná, výrobce navíc do krabice přidal i dvě samolepky s logem firmy. První dojem ze sluchátek je pak jednoznačně pozitivní, díky čistému designu a kvalitním plastům v kombinaci s kovem. Ten výrobce využil na most a pak také na dráty, které vedou z náušníků do polstrování pod ním, kde ovšem nejsou uchyceny napevno, ale pružně. Tím zároveň probíhá i změna velikosti a přizpůsobení dle velikosti hlavy majitele. Zde bohužel musím varovat majitele větších hlav, pro které se tato sluchátka moc nehodí. Celý systém, založený na pružnosti vyvíjí sice ne velký, ale stálý tlak na temeno hlavy, což s sebou už zhruba po hodině používání nese jisté nepohodlí. Polstrování mušlí je sice měkké, ale pokryté absolutně neprodyšnou koženkou, takže ani uši nejsou ve zcela ideálních podmínkách.

Zvukové podání pak je na zcela jiné úrovni než komfort headsetu. Ze začátku se zdál dost plochý, ale jak se sluchátka rozehrála, předvedla slušný výkon v celém spektru. Basy sice nejsou nějak extra mohutné, ale výšky a středy jsou krásně prokreslené čisté. Ve hrách lze dobře rozlišit, odkud zvuk přichází a dialogy zní taktéž věrně. Poslechu hudby bych se rovněž nebál, ačkoliv do vyloženě „hudebních“ sluchátek má Razer Electra V2 samozřejmě na míle daleko. Hlasitost se dá plynule regulovat posuvným tlačítkem na zadní straně levého náušníku a pod touto skvěle řešenou regulací je i přepínač pro vypnutí/zapnutí mikrofonu.

Ten se zapojuje taktéž do levého náušníku přes 3,5mm jack. Mikrofon není uchycen pružné nožičce, ale naopak na kovovém „husím krku“, což jednoznačně oceňuji, protože jsem si ho mohl nastavit a ohnout naprosto přesně tak, jak jsem potřeboval. Pozitivně mě překvapila i kvalita přenášeného zvuku. Ze všech headsetů mi zvuk připadal nejvěrnější a nejčistší. Zbývá ještě dodat jedno varování – Razer Electra V2 umí hrát skutečně hodně hlasitě, skoro bych řekl až bolestivě. Jsem zvyklý mít sluchátka dost často na maximální hlasitost, ale tady jsem si vystačil se 70 %.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning