Velký test – osm herních myší s cenou do 1000 korun | Kapitola 10
Seznam kapitol
Jestli jste náročnější a po přečtení předchozího testu herních myší do 500 korun jste nenašli tu pravou, pokračujeme ve zvyšování laťky. Tentokrát je cenová hladina nastavena na dvakrát vyšší hodnotu a projdeme si už celkem atraktivní kousky – Asus ROG, Gigabyte řady 8000 nebo Logitech G400.
Dostáváme se pomalu a jistě na konec dnešní recenze. Musím přiznat, že v této cenové relaci nebylo rozhodování o výsledném pořadí vůbec lehké. Všechny testované myši by se daly považovat za vhodné pro každodenní herní orgie. Hlavně bude záležet na vašich preferencích, zda vyloženě nutně potřebujete přídavná závaží nebo vychytaný software atd. Berte tedy výsledný verdikt s rezervou, protože se do něj určitě projevily i mé subjektivní dojmy, byť jsem se pokusil být co nejvíc objektivní. Snažil jsem se u každé myši najít klady a zápory a to, co bylo mezi, tedy nijak nevyčnívalo od průměru, jsem do tabulek nezanášel. Proto je u některé z myší více odrážek než u jiné.
Celkové umístění:
- 1. místo: Gigabyte M8000X
- 2. místo: Ozone Radon 3K
- 3. místo: Asus GX900 & Prestigio PMSG1Y
- 4. místo: Logitech G400 & CM STORM Spawn
- 5. místo: Roccat Pyra
- 6. místo: Razer Abyssus
Vítězem testu se stala myš Gigabyte M8000X Ghost, která odváděla skvělou práci, a krom její ceny jsem nenašel vyloženého záporu. Dále to bylo velmi těsné a těžké rozhodování. Každá z myší měla své pro a proti. Nakonec druhé místo obsadil Ozone Radon 3K a v těsném závěsu za ním skončil Asus GX900, protože měl o něco horší grip. Stejné místo obsadila myš Prestigio PMSG1Y, která mě mile překvapila svými možnostmi. O pěkné čtvrté místo se musí podělit Logitech G400 a CM STORM Spawn. Roccat Pyra skončila pátá a těšně za ní Razer Abyssus, u kterého zlobil senzor na plastové podložce a stolu. Platí tedy, že u herních myší se vyplatí připlatit a za svou cenu dostanete odpovídající produkt.
Kdyby neměla GX900 lesklý povrch, byla by srovnatelná s Radonem 3K, který měl o něco lepší grip. Kdybyste přeci jenom chtěli zůstat věrní značce Asus, tak se dá najít černá verze s matnou povrchovou úpravou.
U drobnějšího Spawna jsem nejvíce zápasil s kabelem. Pokud nad ním vyhrajete, nebudou vám vadit omezenější možnosti softwaru a fakt, že se myš nedá dovážit, s klidem volte tento model.
O M8000X bych mohl mluvit pouze v superlativech. Jediným mínusem může být pro někoho cena, za kterou ovšem dostanete pořádnou herní myš se vším všudy.
Server PCTuning.cz uděluje myši Gigabyte M800X
stříbrnou hvězdu za špičkový výkon a možnosti
Logitech hraje na strunu nostalgie a celkem se mu to daří. Slušela by mu nižší cena a přídavná sada závaží.
Radon 3K aneb Asus GX900 (červená) s o něco lepším gripem. Jediným neduhem může být pro někoho cena, která by mohla být o 100 Kč menší (seženete za ní černou matnou GX900).
Prestigio mě mile překvapilo svými možnostmi s přijatelnou cenou. Vynikajíci skluz na látkové a plastové podložce trochu kazí projev na stole spojený s hlukem.
Lesklý Abyssus mě trošku zklamal. Krom látkové podložky mu ostatní povrchy moc neseděly. Když k tomu připočtu minimum tlačítek nebo nemožnost myš dovážit...
Jediný zástupce čistě notebookové herní myši v testu si nevedl špatně. slušela by mu pouze větší hodnota DPI. To, že nemá závaží, mu vytýkat pro jeho rozměry nemohu.
Grafy cen produktů poskytuje server Heureka.cz
Za zapůjčení myší děkujeme společnostem Alza.cz a T.S. BOHEMIA