Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry

Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry | Kapitola 12

Petr Diviš

Petr Diviš

12. 12. 2016 03:00 10

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Vliv nastavení – rozlišení, režim obrazu, V-Sync 4. Vliv nastavení – Vyhlazování hran 5. Vliv nastavení – FOV, měřítko rozlišení, geometrie 6. Vliv nastavení – terén, vegetace, textury, AF 
7. Vliv nastavení – kvalita a počet stínů, voda 8. Vliv nastavení – odrazy, mlha, hloubka ostrosti 9. Vliv nastavení – rozmazání pohybu, bloom, AO, TF 10. Maximální vs. minimální detaily 11. „Advanced tweaking“ – vylepšení přes ovladače VGA 12. Závěr

Pokračování hackerské akce Watch Dogs 2 je zde a my se rozboru podíváme na technickou stránku hry. Ukážeme si vliv jednotlivých detailů na výkon a kvalitu obrazu. Zkusíme i další vylepšení kvality přes ovladače grafické karty. Také uvidíte, jaké detaily je třeba omezit na grafických kartách, které mají méně videopaměti.

Reklama

Závěr

Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry
i Zdroj: PCTuning.cz

Watch Dogs 2 je velmi povedené pokračování. Hra nenavazuje na události prvního dílu a jen vylepšuje hratelnost. Ta mě hodně potěšila, neboť první díl v tomto ohledu moc dobrý nebyl. Stylem úkolů a herními mechanizmy spíše připomínal hru ze série Assassin's Creed. Také díky přidání malého dálkově ovládané autíčka nebo kvadroptéry je hra mnohem zábavnější a úkoly lze splnit rozmanitými postupy.

Aby jste si hru i skvěle užili, je zapotřebí, aby běžela plynule. Jak jste mohli v rozboru vidět, tak nároky hry jsou na maximální detaily opravdu masakr. Na druhou stranu hra umožňuje výrazně osekat detaily a přitom stále vypadá dobře. V tomto ohledu hra nabízí velkou škálu detailů které lze omezit podle vlastních potřeb. Dobře fungovala i změna detailů pomocí globálního nastavení – na vyšší detaily si již rozumně zahrajete i na grafické kartě GTX 960, která už se spíše blíží k lowendu.

Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry
i Zdroj: PCTuning.cz

Hodnotit optimalizaci této hry je celkem složité. Na nízké detaily vypadají Watch Dogs 2 stále velice slušně a zahrajete si to na jakékoliv rozumné 2GB grafické kartě. Problém spíše je na straně procesoru. Ten hra vyžaduje výkonný i na nízké detaily a tak i s testovaným AMD FX8370 si moc plynule nezahrajete. V tomto ohledu je hra výrazně hůře optimalizována než například GTA 5, které se na AMD sestavě hýbe mnohem svižněji. Naopak nároky na grafickou kartou jsou celkem rozumné.

Pokud máte slabší PC s méně pamětí RAM a slabší grafickou kartou, potěší možnost ušetřit i místo na disku. Velké 4K textury, které jsou součástí free DLC, nemusíte vůbec instalovat a hra pak na disku zabere necelých 23 GB. Tyto textury je vhodné zapínat až na sestavách s 16 GB RAM a grafickou kartou s alespoň 4GB VRAM. Také přídavné Nvidia efekty nejsou hráčům nuceny v globálním nastavení, ale jsou pouze volitelné navíc. Tento přístup snad potěší příznivce AMD tábora, kteří tyto efekty (Nvidia HBAO+ a stíny PCSS) často odsuzují.

Také zvukový engine hry je doslova excelentní. Při hraní na sluchátkách byl prostor hry až neuvěřitelně realistický. Například efekt odrazu zvuku a ozvěny ve ventilační šachtě byl tak živý, až místy na mě působil strašidelně. V tomto ohledu hra ukazuje jak důležitá je i zvuková kulisa. V kombinaci se skvělou grafikou nemohu hru po technické stránce hodnotit jinak než: Výtečně!

Watch Dogs 2 – vliv nastavení detailů na výkon a rozbor hry
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení grafické karty GeForce GTX 960 Gaming děkujeme společnosti MSI

Za zapůjčení grafické karty Radeon R9 290 DirectCU II děkujeme společnosti Asus

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama