Wolfenstein: The Old Blood – hrad plný nácků v čiré FPS akci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Wolfenstein: The Old Blood – hrad plný nácků v čiré FPS akci

Wolfenstein: The Old Blood – hrad plný nácků v čiré FPS akci

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

11. 5. 2015 03:00 14

Seznam kapitol

1. B. J. ještě před pletkami s Caroline 2. Béčkový film v té nejlepší podobě 3. Plížení i frenetické střílení 4. Střílení obouruč dokáže divy
5. Když se nepříteli objevíte přímo v zádech 6. Srandičky a drobná odbočení 7. Wolfovi to sluší i ve staré zaschlé krvi 8. Shrnutí, závěrečné hodnocení

Ještě to není ani rok, co na našich počítačích vstal z mrtvých B. J. Blazkowicz a společně s ním i celá herní série Wolfenstein, a už tu máme samostatný datadisk s podtitulkem The Old Blood. Nabídne to, co mají příznivci Wolfa rádi – ponuré megalomanské stavby, hrozivé supervojáky i fiktivní zázračné nacistické superzbraně...

Reklama

Wolfenstein: The New Order pro mě bylo jedno z nejmilejších překvapení minulého roku. Tvůrci z MachineGames dokázali vzít to nejlepší ze starých stříleček, skloubit to s moderními zvyklostmi a naservírovat to v naprosto originálním herním prostředí, takže jsme opravdu nemohli mít žádné velké výhrady. Pochybnosti o samostatně stojícím datadisku, který byl oznámen jen několik týdnů před svým vydáním, tu ale i přesto byly. Dokáže nám přinést dostatek změn? Nejedná se o sprostý tahač na peníze, jak je to u datadisků často zvykem? Na tyto otázky si hned odpovíme.

Wolfenstein: The New Order nás seznámila s tím, jak by vypadal svět, kdyby válku vyhráli nacisté. V tomto nemilosrdném, a často na hlavu postaveném světě pak vyslala B. J. Blazkowicze v ústrety Říše, konkrétně za popravením Wilhelma „Deathshead“ Strasse (mimochodem závěrečný souboj s tímto bossem včetně jeho předskokana pro mě byl nezapomenutelný a opravdu vyčerpávající).

Wolfenstein: The Old Blood je ve své podstatě prequelem Wolfenstein: The New Order. B. J. tak ve hře neudržuje úzké vztahy s Caroline a ani se nesnaží zakroutit tipcem Deathsheadovi, protože vlastně ještě ani neví, kde se jeho úhlavní nepřítel nachází. V první části hry, která nese podtitulek Rudi Jäger and the Den of Wolves se B. J. infiltruje do majestátní hradní pevnosti Castle Wolfenstein a pokusí se ukrást tajné dokumenty.

Wolfenstein: The Old Blood – hrad plný nácků v čiré FPS akci
i Zdroj: PCTuning.cz

V druhé části nazvané The Dark Secrets of Helga Von Schabbs se pak dostává do města Wolfsburg, kde si bláznivá archeoložka Helga Von Schabbs zahrává s nebezpečnými artefakty, které by mohly rozpoutat peklo na zemi. Úkolem modrookého hrdiny samozřejmě je překazit Helze její plány a sebrat Říši vítr z plachet.

Wolfenstein: The Old Blood – hrad plný nácků v čiré FPS akci
i Zdroj: PCTuning.cz

Ačkoliv je příběh hry docela nový, svou strukturou se hodně podobá příběhu The New Order. Opět vás totiž nezatěžuje zbytečnostmi, ale je jasný, velmi rychle odsýpá a obsahuje potřebné zvraty, které vás překvapí a udrží v napětí.

Videosekvencí bohužel není tolik jako v původní hře, z dění i z prostředí hry vás ovšem zase bude mrazit v zádech. Nepřátelské postavy jsou opravdu šílené, tentokrát ale takovým tím děsivým způsobem. Humor se do hry nedostal, ale lehká nadsázka z předchozí hry ano. A to je dobře. Hra se nebere vážně a tak si můžete dovolit neobvyklé pasáže a oproti reálnějším hrám lehce nadstandardní nepřátele.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama