3x-televize-1x-radio-flytv-express-x1-mst-sta2
Článek 3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

Vlček Ondřej

Vlček Ondřej

4. 4. 2007 01:00 31

Seznam kapitol

1. Co umí FlyTV Express X1 MST-STA2? 2. Karta FlyTV Express X1 MST-STA2 3. FlyTV a Windows Vista Home Premium 4. Dodávaná aplikace: LifeView MVP
5. Alternativní aplikace 6. 5 cents o DVB (technika a realizace) 7. HW nároky a závěr

Mít televizní tuner v počítači dnes není nic neobvyklého a jsou dokonce i tací, kteří "počítačový" způsob sledování televize (a filmů) upřednostňují. Dnes je jasné, že uvažovat má smysl jen nad tunery, které umí DVB-T, případně nad kombinovanými typy se schopností přijmu digitálního i analogového signálu. A co k tomu přidat satelitní DVB-S2 tuner a FM rádio? Že takové řešení neexistuje? Tak to asi neznáte FlyTV Express X1...

Reklama
Reklama

Sledování digitální televize neklade na výpočetní výkon počítače nijak vysoké nároky (pokud počítač zvládne přehrávaní DVD, hravě zvládne i datový tok PAL DVB-T). Poznámka: sestava byla vybavena procesorem Athlon 64 3500+ s 1GB paměti a grafickou kartou ATi řady X800.

Problémem není ani současné sledování záznamu a nahrávání TV pořadu, ani ani tzv. Time Shift, který při živém TV vysílání umožňuje použít funkci pauzy a rychlého posuvu v záznamu vzad i vpřed.

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2


zatížení procesoru při sledování DVB-T se zapnutou funkcí Time Shift

Sledování DVB-S ve formátu 1080i (stále MPEG-2) už vyžadovalo podstatně vyšší výkon systému.

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

Závěr

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

Nebudu tady vyzdvihovat řešení LifeView - kouzlo digitální televize DVB-T (a satelitu DVB-S) spočívá v tom, že poskytuje všem identický obraz. Také schopnost zaznamenat obraz nejsou žádná kouzla, zaznamenává se jen to co přichází "ze vzduchu".

Řeknete si a co citlivost? Není to tak jednoduché - citlivost vstupních obvodů je úzce propojena se stabilitou vstupních obvodů (čím větší zesílení, tím vyšší nestabilita). Představa, že citlivost má být co nejvyšší je populární mýtus. Platí spíše jiné pravidlo: dobrou anténu zesilovačem nenahradíš.

Tuner FlyTV Express X1 MST-STA2

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

Tuner FlyTV Express X1 MST-STA2 je mimořádný pouze tím, že se u tohoto modelu podařilo na jednu, poměrně malou kartu s konektorem PCI express x1, integrovat většinu tunerů, které potřebujete, případně které můžete v budoucnu potřebovat. To by bylo skvělé, kdyby...

Na stranu záporů si pak poznamenejte nestabilitu při příjmu DVB-S (na 99% otázka ovládačů a aplikací). S DVB-T a příjmem analogové TV jsem tolik problémů už neměl - i když i tady jsem několikrát narazil na pád aplikace.

P.S. Současná cena je cca 3000Kč bez 19% DPH.

DVB-T na počítači

Digitální TV je na počítači (to platí zejména o LCD monitoru, který analogový signál obvykle podává velmi špatně) přímo radost sledovat. Obraz  je klidný a detailní, i když hodně pohybu kvalitu znatelně snižuje (to je dáno datovým tokem - u Multiplexu A je to nyní pouhých 3.8Mbps). Příjemně mě překvapil zvuk, který je oproti analogu doslova o třídu lepší.

3x televize + 1x rádio: FlyTV Express X1 MST-STA2

Za zapůjčení tuneru Lifeview děkujeme distributorovi,
společnosti Abacus Electric, s.r.o.,

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning