ac-freezer-xtreme-prekona-stareho-mrazika
Článek AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Michal Částka

Michal Částka

10. 9. 2008 01:00 76

Seznam kapitol

1. Představení - AC Freezer Xtreme 2. Příslušenství a instalace 3.  Duel: Freezer Xtreme Vs. Freezer 7 Pro 4. Souhrn naměřených výsledků 5. Dnešní závěr

Konečně se naši čtenáři dočkali slibované exkluzivní recenze. Nejočekávanější chladič za posledního půl roku se dostal i do naší redakce k důkladnému otestování. AC Freezer Xtreme přináší novou naději ve skvělém poměru cena/výkon tak, jak jsme byli zvyklí u AC Freezera 7 Pro. Jestli tomu tak opravdu bude si dnes zkusíme odpovědět.

Reklama
Reklama

Po dlouhém čekání se stal sen skutečností a my Vám přinášíme jednu z prvních recenzí na
AC Freezer Xtreme.
Firma Artic Cooling představila tuto novinky na jaře roku 2008 a my jsme čekali několik měsíců, než se začal u nás vůbec prodávat. 

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Chladič disponuje 2x4 heat-pipe o vnějším průměru 6 mm a jsou dokonale symetricky rozložené mezi hliníkovými žebry. Celý komplet tvoří tzv. dvě věže mezi kterými je umístěný atypický 120mm ventilátor. Ten podle specifikací točí až 1500 ot./min a skutečně tomu tak je. Je schopný rozběhu od 720 ot./min a do 1000 ot./min se dá říci, že se jedná o "tichý" ventilátor. Nad tuhle hodnotu otáček začne celý komplet jemně vibrovat a produkovat zvláštní zvuky nízké frekvence. Ventilátor je vybaven PWM regulací a jsou na něm použity ložiska typu "fluid dynamic bearing". Bylo by asi složité vysvětlovat principiální funkci těchto ložisek, a proto Vás odkážu sem, kde se dočtete pohodlnějším způsobem potřebné informace.  

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Heatsink není nijak gigantický a dosahuje rozměrů 130x100x131 mm. Jak jsem se už zmínil má v sobě zabudovaný 120 mm ventilátor a s tímto ventilátorem váží cca 608 g.

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Teplovodivá pasta je nanesená od výrobce. Ten uvádí, že se jedná o vysoce kvalitní MX-2. No jsem k téhle informaci dost skeptický, protože svojí konzistencí je tato pasta velice jemná a hodně tekutá. Když si totiž koupíte originální MX-2 v tubičce, tak určitě víte, jak špatně se nanáší - je hodně hustá a nepoddajná. 

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Ventilátor je svojí konstrukcí hodně atypický a vyměnit ho za jiný typ, jen tak nepůjde, ale za to se dá pohodlně vyndat úplně ven (nakonec je to nutností kvůli montáži). Dvojitá "X" jsou nalepená nějakým epoxidovým lepidlem přímo na hliníkových žebrech a nedá moc práce, sloupnout je dolů. 

AC Freezer Xtreme - překoná starého mrazíka?

Až budete instalovat ventilátor zpátky (po připevnění chladiče k základní desce), tak se nezapomeňte podívat, kterým směrem má foukat, protože orientace se dá jednoduše zaměnit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning