Apple Keynote September 2019: Not great, not terrible
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Apple Keynote September 2019: Not great, not terrible

Apple Keynote September 2019: Not great, not terrible | Kapitola 2

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 9. 2019 03:00 17

Seznam kapitol

1. Vyčkávání 2. O něco lepší, a nic víc 3. Telefony s cenou notebooků 4. Trumpoty v Číně 5. Nadšení neopadá

Bývaly doby, kdy každý sledoval Apple Keynote – a buď se podivoval nad inovacemi, obdivoval je anebo se jim vysmíval: Představené věci zkrátka vzbuzovaly emoce. V poslední době to začíná být jiné – ano, inovace přicházejí, ale víceméně jenom inkrementálně.

Reklama

Problém je v tom, že inkrementálnost se táhla tak nějak celou prezentací – s několika málo opravdu zajímavými momenty. Celé to shrnuli v TechLinked, kde ji označili za „nejnudnější iPhone launch v historii“. Což o to, tahle show je postavená trochu jako satira, utahují si tam z novinek – a je to zábava, přesto je dobré vyslechnout si jejich kritiku.

A nejsou sami. Stačí se podívat na první dojmy Marquese Brownlee – ne, není to přehnaně kritické, ale taky ani úplně nadšené. iPhone 11 označuje za „velmi inkrementální“ změnu. Když ho vidím, nepřijde mi nadšený, spíš mírně zklamaný.

Překvapivě razantní je Austin Evans, který svoje video pojmenoval rovnou „You Don't Need the iPhone 11 Pro“. Austin Evans je klasický geek – Brownlee je hodně estetický a pocitový, Evans je racionál a vybírá si hlavou. Sám si z poslední generace vybral iPhone XR, „protože má nejlepší baterku“, což by mimochodem byla i moje volba – a to ze stejného důvodu. Ve svém komentáři říká věci, které si víceméně myslím taky.

Případně tu máme ostřejší komentář od Snazzy Labs. Opět není zcela negativní, vybírá některé vlastnosti, které jsou jistě zajímavé – jako nové materiály u hodinek, možnost spárovat si je s tahem podle svého výběru, čip U1 pro směrovou komunikaci mezi zařízeními, velmi zajímavé ceny pro TV+ a Arcade – a tak dále. Přesto je tu cítit zklamání, pokud jde o inovace.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama