asus-a-gigabyte-geforce-9800-gtx-v-testu-sli-a-tri-sli
PCTuning Článek

Asus a Gigabyte GeForce 9800 GTX v testu SLI a Tri SLI

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 4. 2008 01:00 139 Sdílej:

Seznam kapitol

1. GeForce 9800 GTX - úvod 2. Gigabyte GeForce 9800 GTX 3. Asus GeForce 9800 GTX 4. Testovací sestava
5. Testy - SLI a TriSLI 6. Shrnutí testů 7. Závěr

Minulý týden uvedla NVIDIA vcelku kontroverzní GeForce 9800 GTX. V téměř všech testech napříč internetem karta dopadla solidně. Nad jejím smyslem a případným matením zákazníků svým názvem se ale pozastavil téměř každý server. Zapomeňme tedy pro tuto chvíli, že jde pouze o přetaktovanou GeForce 8800 GTS 512, a ponořme se pro mnohé do světa fantazie - do testu dvojice a trojice těchto karet.

Reklama
Reklama

První se podívejme na prodejní balení značky Gigabyte. Cena této konkrétní karty je v našich obchodech kolem 6700Kč s DPH. Všechny karty jsou v referenčním provedení, výrobci se mohou lišit pouze přibaleným příslušenstvím.

Balení a příslušenství

Krabice je vyvedena ve firemních barvách s maskotem firmy Gigabyte. Stejný obrázek je i na samotné kartě, všechny nové modely GeForce jsou vybaveny stejným potiskem a podobnými krabicemi. Tato je ale podstatně větší, než u předešlých modelů.

Uvnitř balení najdeme: Disky s ovladači, manuál ke kartě, dvě redukce DVI-Dsub, konvertor S-video na kompozitní, napájecí redukce. Na přiloženém disku jsou potom pouze ovladače a několik nedůležitých programů. Postrádám zde právě redukci na HDMI a audio kablík.

Detaily karty

Karta Gigabyte je čistou referenční kartou. Chlazení i barva PCB je shodná s mnoha ostatními řešeními na trhu. Dodávat na trh přesně referenční řešení je mnohem levnější, než řešit svůj vlastní návrh PCB. Referenční design má své výhody ale také nevýhody.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning