Asus Dual GF RTX 4070 12GB: Špičková i bez tisícikorunových příplatků
i Zdroj: PCTuning.cz
Grafické karty Recenze Asus Dual GF RTX 4070 12GB: Špičková i bez tisícikorunových příplatků

Asus Dual GF RTX 4070 12GB: Špičková i bez tisícikorunových příplatků | Kapitola 17

Adam Vágner

Adam Vágner

27. 4. 2023 12:00 160

Seznam kapitol

1. GeForce RTX 4070: představení a parametry 2. Konstrukce karty, konektory 3. Testovací sestava 4. Crysis 3 Remastered, Cyberpunk 2077 5. F1 22 6. Far Cry 6, GTA V 7. Metro Exodus Enhanced Edition, Red Dead Redemption 2 8. Witcher 3, World of Tanks 9. Blender Benchmark, Luxmark, Vray 5 benchmark 10. Boost v F1 22 (Quiet)
11. Boost v F1 22 (Performance) 12. Boost v Metro Exodus (Quiet) 13. Boost v Metro Exodus (Performance) 14. Boost ve World of Tanks (Quiet) 15. Boost ve World of Tanks (Performance) 16. Spotřeba, teploty 17. Otáčky ventilátorů, hlučnost 18. Průměrný výkon a poměr cena/výkon 19. Závěr

S levnými modely grafických karet se výrobci obvykle moc nepářou. A i když má karta dobrou výbavu, často to zkazí zbytečně vysoká rychlost ventilátorů. U Dual RTX 4070 12GB ale spolu hardware a firmware báječně ladí. Výsledkem jsou provozní vlastnosti, které předčí řadu dražších modelů navzdory tomu, že mezi RTX 4070 patří k nejlevnějším.

Reklama

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, BIOS použitý pro testy výkonu (obvykle tichý)

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, druhý BIOS (obvykle OC či (Performance)

Hlučnost

Naměřené hlučnosti nejsou přímo srovnatelné s kartami měřenými na starších sestavách před říjnem 2022. U nich jsem měl hlukoměr blíže ke kartám kvůli měření hlučnosti ventilátorů bez zátěže. Dnes už není na převážné většině karet bez zátěže co měřit, protože mají pasivní chlazení, proto jsem jej posunul o pár centimetrů dál. Naměřené hodnoty jsou tedy zhruba o 1 dBA nižší, než bych naměřil dřív s hlukoměrem blíže ke kartě.

Protože se hlučnost chladiče mění v závislosti na teplotě čipu, je údaj v grafu nejvyšší naměřenou hodnotou během dlouhodobé zátěže. Jenom v případě krátkých a vyšších špiček, k nimž dochází jednou na pár sekund zpočátku po spuštění zátěže a dále už se neopakují, úvodní špičku vynechávám a beru až nejvyšší dosažené hodnoty otáček po delší zátěži. Celý průběh otáček ventilátorů pak najdete v kapitole s provozními vlastnostmi.

Hlučnost, BIOS použitý pro testy výkonu (obvykle tichý)

Hlučnost, druhý BIOS (obvykle OC či (Performance)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama