ASUS ROG Fusion II 500 – skutečné zhmotnění slovního spojení „herní sluchátka“
i Zdroj: ASUS
Herní příslušenství Článek ASUS ROG Fusion II 500 – skutečné zhmotnění slovního spojení „herní sluchátka“

ASUS ROG Fusion II 500 – skutečné zhmotnění slovního spojení „herní sluchátka“ | Kapitola 4

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

26. 5. 2022 08:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Zvuk, software 4. Konec hry

Více je někdy více! Víc zvuku, víc hlasitosti, víc basů! Ale je to opravdu dobře? Tyto sluchátka do toho šlapou naplno a bude zajímavé je proklepnout ze všech úhlů.

Reklama
Reklama

Pojem herní sluchátka snad nelze definovat lépe než tímto instrumentem. Nic jiného bychom přece od značky „Republic of Gamers“ neměli očekávat. Zvukově jde o hlasitý a přebasovaný headset, který se nejlépe cítí v divoké herní vřavě. Tam dostane hráč takovou porci zvukových vjemů, až se mu rozskočí hlava a mozek se odejde schovat pod botník. Virtuální zvuk 7.1 dokresluje všechny ty exploze, lomoz střelby, agresivní motory a vůbec při hraní je člověk důkladně masírován. Největší pochvala patří konstrukci a designu (ač je to samý plast), protože mušle jsou velké, oválné a náhlavní most nemá drtivý přítlak. V důsledku toho je zde KONEČNĚ pohodlný aparát, se kterým se dá pařit hodiny, a navíc s vyměnitelnými náušníky. Kvalitu zvuku zaručují čtyři D/A převodníky a kabel USB-C, ale hrát se dá i přes starý analog. Potěší i mikrofon s potlačením okolního hluku a pravověrní gaming nadšenci ocení i RGB podsvícení.

ASUS ROG Fusion II 500 – skutečné zhmotnění slovního spojení „herní sluchátka“
i Zdroj: Autor

Že by ideální sluchátka? Nikoli, přes kvalitní (na čistě herní sluchátka) poslyšenou ve hrách je přednes hudby unavující a protivně hlasitý. Zvuk je zřejmě naladěn přednostně do virtuálních bitev, a to se projevuje v hudbě tím způsobem, že jí chybí dynamika a celá skladba je slita do jednoho rámusu. Ve filmech je problém s úpornými basy, které se sluchátka snaží zahrát tak mocně, až z toho chrčí. Kupodivu se to projevuje jen při přehrávání filmů. Ani cena 3 699 Kč (CZC) není kdovíjak přívětivá, dle mého názoru se dá za podobné peníze vybrat lépe. Tohle je opravdu jen pro herní maniaky a fandy značky ASUS.

ASUS ROG Fusion II 500
KladyZápory
PohodlíCena
50mm reproduktoryDíky hernímu naladění je z hudby jen rámus
Vyměnitelné náušníkyU filmů se projevuje přebasování a měniče chrčí
Kabelové připojení USB-C a 3.5mm Jack  
Ve hrách mohutný a hlasitý zvuk 
Mikrofon s potlačením okolního hluku 
Decentní RGB 

Za poskytnutí sluchátek k testu děkujeme společnosti ASUS

ASUS ROG Fusion II 500 – skutečné zhmotnění slovního spojení „herní sluchátka“
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning