Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!

Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech! | Kapitola 25

Adam Vágner

Adam Vágner

23. 10. 2018 11:00 60

Seznam kapitol

1. Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC O11G 2. Konstrukce karty, konektory, detaily 3. Testovací sestava 4. 3D Mark 5. Aliens vs. Predator 6. Battlefield 1 7. F1 2018 8. Fallout 4 (Win 10) 9. Far Cry 5 10. GTA V (Win 10) 11. Metro Last Light Redux 12. Tom Clancy´s The Division (DX11 + DX12) 13. The Witcher 3: Wild Hunt
14. Strix RTX 2080 Ti: Chování boost v benchmarku AvP 15. Strix RTX 2080 Ti Quiet: Chování boost v AvP 16. Chování boost v F1 2018 17. Chování boost v benchmarku Metro Last Light 18. Přetaktování (letem světem) 19. Teploty 20. Chování ventilátorů 21. Hlučnost 22. Spotřeba a poměr výkon/watt bez zátěže a v AvP 23. Spotřeba a poměr výkon/watt v F1 2018 24. Cena, průměrný výkon, poměr cena/výkon 25. Závěrečné shrnutí

Otestovali jsme jeden ze špičkových nereferenčních modelů RTX 2080 Ti. Nabídne to nejlepší ve všech ohledech – extrémní výkon, solidní výbavu, příznivou spotřebu, extrémní chlazení s minimální hlučností, zkrátka bezkonkurenční kombinaci vlastnosti napříč všemi segmenty karet... ale za bohužel naprosto děsivou cenu.

Reklama
Reklama

Hodnocení z nedávno testované ROG Strix RTX 2080 bych mohl z větší části opsat. A přiznám se, že mě to hodně překvapilo – čekal jsem, že u špičkového modelu s obrovským čipem bude chladič zvládat čip už přece jen o něco hůř a karta bude hlučnější. Nestalo se.

Se standardně předvoleným BIOSem v Performace mode dostanete kartu se špičkovým výkonem, ale jen lehce nadprůměrnou hlučností a s teplotami GPU pod 70 °C. Pokud ale přepnete do tiššího Quiet mode, začnou se dít věci.

Průměrný takt sice spadne asi o 30 MHz, ale otáčky ventilátorů jdou výrazně dolů a s tím klesá značně i hlučnost karty. Dostanete se na úroveň, na které se obvykle pohybují ty kvalitnější grafiky s polovičním nebo i čtvrtinovým výkonem. A na hodnoty srovnatelné s RTX 2080 Ti Founders Edition bez zátěže! (I když je možné, že je Nvidia ještě v budoucnu srazí v dalších ovladačích.) A přitom budete mít stále slušnou rezervu do limitu teploty.

Velkou měrou se na tom zřejmě podílí i celkem striktní řízení spotřeby, které kartu drží na nastaveném TDP 260 W. Výsledkem je karta, která je možná o jednotky snímků za sekundu pomalejší než maximálně přetaktované modely, zato ve všech ostatních ohledech exceluje – má vysoký výkon, příznivou spotřebu, výborný poměr výkon/watt a je mimořádně tichá. Spíše než ventilátory vás budou rušit cívky, a to už je u podobně výkonného řešení vážně extrém.

Trochu nepochopitelné je pro mě, že zmizely konektory připojení systémových ventilátorů, když u slabší RTX 2080 stále jsou, ale umím si živě představit, že jejich existenci byť jen zaregistrovalo jen pár lidí a ještě méně jich nejspíš využilo.

Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!
i Zdroj: Pctuning

Snad jen příznivci extrémního taktování nebudou nadšení – bez modifikací vám karta nedá moc prostoru pro další zvedání taktů a bude čip nemilosrdně škrtit i s limitem nastaveným nadoraz. S nějakými stabilními 2 GHz na čipu tedy určitě nepočítejte.

Ani základní výkon není o mnoho vyšší než u Founders Edition, ale u ní musím připomenout, že i ona už patří k výše taktovaným modelům.

No, a pak je tu cena, která je u Asusu již tradičně prémiová. Ale v tomto případě je to snad i oprávněné, jen máloco bude moci tomuto řešení od Asusu konkurovat. Dost by mě zajímalo, jestli se vůbec najde aspoň jedna karta konkurence, která by nabídla aspoň něco podobného.

Asus ROG Strix RTX 2080 Ti O11G
KLADY
Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!
i Zdroj: Pctuning
Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!
i Zdroj: Pctuning
ZÁPORY
extrémní výkon pískající cívky
extrémně nízká hlučnost v zátěži malá rezerva pro další přetaktování, kartu brzdí power limit
spotřeba cena
chladič má velkou rezervu poměr cena/výkon
výbava (duální BIOS, podsvícení pomocí RGB LED)  
Orientační cena s DPH: 37 200 Kč

Extrémní výkon při extrémně nízké hlučnosti a výborném poměru výkon/watt, ale za opravdu extrémní cenu. Nic pro racionálně uvažující jedince, na nějaký poměr cena/výkon nesmíte ani pomyslet, ale pokud máte zbytečných čtyřicet tisíc, stěží pořídíte lepší kartu.

Asus ROG Strix RTX 2080 Ti OC: Extrém ve všech ohledech!
i Zdroj: Pctuning

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning