asus-sampionat-v-pretaktovani-berlin-2008
Článek Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Z. Obermaier

Z. Obermaier

23. 8. 2008 01:00 59

Seznam kapitol

1. Asus Advanced Overclocking Championship 2. Berlín 18 - 20.8 2008 3. Soutěž začíná 4. Základní deska P6T-Deluxe

Na začátku tohoto týdne proběhl v Berlíně první ročník šampionátu v extrémním přetaktování. Akci pořádal a celou sponzoroval Asus, a my jste tam nemohli chybět. Kromě hrátek s kapalným dusíkem, nám také byla prezentována deska pro platformu "Nehalem" a mnoho dalšího. A že bylo skutečně o co stát, není možné vůbec pochybovat.

Reklama
Reklama
Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Velcí výrobci se velmi snaží uvádět široké portfolio produktů, pro úplně všechny uživatele. Poslední dobou se ale také producenti desek zaměřili na úzkou skupinu uživatelů, extrémní přetaktovače. Tento trend zájmu právě o tyto "extrémní sportovce" se neustále zvyšuje, a kolem těchto lidí vytváří jakousi "auru slávy a mistrovství". Dle mého, ale není k takovému oslavování důvod - pokud dostane do ruky správné "nádobíčko" jakýkoliv zkušený uživatel, výsledek se dostaví. O čemž jasně hovoří i výsledek našeho týmu, o tom ale až později.

V tomto směru, kdy jsou nové desky představovány právě přetaktovačům, je velkým průkopníkem Gigabyte. Tato společnost pořádá tyto dusíkové "orgie" pravidelně a často. Bohužel pro našince, se tyto akce konají vždy daleko za mořem a šance se zúčastnit je malá. Tato forma marketingu ale nese své ovoce a tak jí začínají aplikovat i další výrobci. Tento rok se s podobnými akcemi doslova roztrhl pytel. Na jaře pořádal šampionát v přetaktování Gigabyte, po něm Asus v Hong Kongu. Nyní také Asus v Evropě, a v těchto dnech v Amsterodamu také MSI.

Abyste si udělali představu, co taková "monstr" akce obnáší, připravil jsem několik fotografií z první letošní akce Asus Advanced OverClocking ChampionShip 2008. Tato akce proběhla na konci července v Dragon Centre v Hong Kongu.

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

V Hong Kongu, se skutečně jednalo o mega akci. Soupeřilo zde 18 týmů z celého světa. První obrázek ukazuje "bitevní pole". Účastnící sedí dokola u třech stolů s počítači. Všude kolem mohli chodit návštěvníci a dívat se, akce probíhala za normálního provozu obchodního centra.

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Na tomto snímku je vlevo stolek anglického týmu, s Paulem jsme se setkali také na Berlínské akci. Vpravo pak vidíme absolutní nováčky - tým Číny. Jak ale platí vždy a vždy bude, Čínu není možné podceňovat v žádném směru - z nováčků se nakonec vyklubali absolutní vítězové akce!

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Během přípravy před samotnou soutěží, všude panoval absolutní nepořádek. Soutěžilo se na dvou počítačích: První konfigurace - Intel Core 2 Extreme QX9770, ASUS P5Q3 Deluxe, ASUS GTX 280, Kingston HyperX DDR3-2000, 1KW zdroj. Druhá konfigurace - Intel Core 2 Extreme QX9770, ASUS Striker II Extreme, 3 x ASUS GTX 280, Kingston HyperX DDR3-2000, 2 x 1KW zdroj.

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Soutěž právě začala. Úplně nalevo Thajský tým (v čepici ZolKorn), následuje Britský tým s Paulem v čele. Naproti Čínský tým a vedle nich početný tým z Finska. Pozorní možná poznávají legendu v přetaktování - Sampsu.

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Takto vypadal každý ze třech soutěžních stolů. Na celou akci padla skutečně cisterna tekutého dusíku, protože bylo možné si přinést chladiče (tube, pot) také na grafické karty, čipset a podobně. Většina týmů ale dusíkem chladila pouze procesor a grafickou kartu.

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

Finové v akci. I přes velmi zkušené borce, se tomuto týmu nepodařilo získat žádné ocenění. A že ceny byly více než zajímavé. Cena pro vítěze byla 5000 USD, pro druhé místo 3000, a třetí dostal 2000 USD. To je celkem zajímavé za pár hodin hraní si s dusíkem, nemyslíte?

Asus šampionát v přetaktování - Berlín 2008

První místo si odnesl Čínský tým. Na obrázku je předávání ceny druhému týmu v pořadí - Švédům. Na podiu stojí Elmor a Crotale. S druhým jmenovaným se dnes ještě setkáme. Třetí místo vybojoval tým z Portugalska (kdo by čekal, že se v Portugalsku také taktuje, že?).

Tato první bohatě sponzorovaná akce Asus pro extrémní přetaktovače, se skutečně náramně vydařila a všichni účastníci z ní byli nadšeni. Proto na sebe druhé, tentokrát Evropské klání nenechalo dlouho čekat. O měsíc později v Berlíně, se opět ukázaly schopnosti přetaktovačů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning