Battleborn: MOBA v kabátku Borderlands na scéně
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Battleborn: MOBA v kabátku Borderlands na scéně

Battleborn: MOBA v kabátku Borderlands na scéně

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

9. 5. 2016 03:00 5

Seznam kapitol

1. Když se řekne Gearbox Software 2. S kamarády jde všechno lépe – i hraní MOBA her 3. Převlékáte se rádi? 4. Hrdinové zrození k boji 5. Borderlands všude kam se podíváte 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Gearbox Software se před několika lety rozhodli pro odvážný krok – rozloučili se s dvojicí legendárních FPS Borderlands a Borderlands 2 a pustili se do vývoje netradičního mixu MOBA a akční hry viděné z pohledu první osoby. A před pár dny se dostala do prodeje, takže se na ni můžeme konečně podívat.

Reklama

Když se řekne Gearbox Software, většině hráčů se vybaví série Borderlands. Ta se zaryla do srdce hromady fanoušků FPS her, neboť do žánru vnesla svěží vítr v podobě barevné komiksové grafiky, spousty možností vylepšování postavy a hromady lootu navrch.

Vzhledem ke své schopnosti odlišit se i vzhledem k hratelnosti a vysoké kvalitě se Borderlands a o dva roky později také Borderlands 2 opravdu dobře prodávaly. Proto nás celkem překvapilo, když tihle sympatičtí vývojáři pár dní po vydání Borderlands 2 oznámili, že značku přenechají vydavateli 2K Games a namísto Borderlands 3 se raději vrhnou do zcela nového projektu. Tímto projektem se stal Battleborn.

Zatímco 2K Games přehodilo licenci Borderlands na studio 2K Australia, které nám v nedávné době přineslo něco jako Borderlands 2,5 – tedy Borderlands: The Pre-Sequel, Battleborn nabíral na hrubých obrysech. Gearbox Software totiž uveřejnili, že se opět bude jednat o střílečku z pohledu první osoby, ale že ji tentokrát naroubují na principy MOBA (Multiplayer online battle arena).

S nápadem zkřížit FPS/TPS hru s prvky MOBA her sice nebyli v Gearbox Software nijak zvlášť originální, neboť nebudou prvním (už v první polovině 2014 vyšla hra Smite) a ani posledním vývojářským studiem, které tyto dva žánry skloubí. Za pár dní se dočkáme několika dalších představitelů včetně Overwatch od Blizzardu, jenže vzhledem ke skvělé reputaci vývojářů si od Battleborn už dlouho hodně slibujeme.

V naší dnešní recenzi si odpovíme na to, zdali naše očekávání nebylo liché.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama