BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého
Článek BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

Jan Černý

Jan Černý

17. 5. 2010 03:00 23

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Konstrukce, zpracování a ergonomie 3. Pohled na elektroniku 4. Možnosti softwaru a OSD menu 5. Jak testujeme LCD monitory 6. Barevné podání a interpolace obrazu
7. Pozorovací úhly a homogenita podsvícení 8. Jas, jeho regulace a vliv na spotřebu 9. Kontrastní poměr a jeho stabilita 10. Rychlost odezvy 11. Hodnocení naměřených výsledků a závěr

Stojaté vody s v oblasti 24" LCD se začínají vlnit – cena velmi kvalitních panelů klesla téměř k 5 500 Kč a samozřejmostí se stává i LED podsvícení zajištující nižší spotřebu. A přesně takový je i dnes testovaný BenQ. Kromě nízké ceny nabízí i velmi pěkný lesklý vzhled, tříletou záruku a shodné parametry jako dospělejší modely.

Reklama
Reklama

Odezva 5 ms v šedých tónech vypadá v reklamních letácích velmi důvěryhodně. Ani při sledování filmů jsem si nepovšimnul ničeho neobvyklého. Formulka s jezdícím kačerem z testu PixPerAn zanechávala rozmázlé duchy. Srovnáním všech hodnot mi vychází průměrná odezva mírně nad 20 ms, ekvivalentní obnovovací frekvenci 50 Hz. Průběh na osciloskopu overdrive/undershoot neprokázal.

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého


Monitor: BenQ V2420H, DSLR Olympus E-500 (závěrka clony: f/5.1, expozice: 1/100 sec.)

Nepatrné změny barev mají nepostřehnutelnou odezvu, ale jak se na to tváří naše sonda? Většina přechodů se pohybovala mezi 18-22 ms, přičemž byly všechny přechody srovnatelné. Nejpomalejší byl přechod šedobílá-bílá. Zkrátka a dobře 5 ms se nekonalo ani omylem, přesto není výsledek při této ceně vůbec špatný.

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning