BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého
Článek BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého | Kapitola 11

Jan Černý

Jan Černý

17. 5. 2010 03:00 23

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Konstrukce, zpracování a ergonomie 3. Pohled na elektroniku 4. Možnosti softwaru a OSD menu 5. Jak testujeme LCD monitory 6. Barevné podání a interpolace obrazu
7. Pozorovací úhly a homogenita podsvícení 8. Jas, jeho regulace a vliv na spotřebu 9. Kontrastní poměr a jeho stabilita 10. Rychlost odezvy 11. Hodnocení naměřených výsledků a závěr

Stojaté vody s v oblasti 24" LCD se začínají vlnit – cena velmi kvalitních panelů klesla téměř k 5 500 Kč a samozřejmostí se stává i LED podsvícení zajištující nižší spotřebu. A přesně takový je i dnes testovaný BenQ. Kromě nízké ceny nabízí i velmi pěkný lesklý vzhled, tříletou záruku a shodné parametry jako dospělejší modely.

Reklama
Reklama

Při zkoumání všech výsledků musím konstatovat, že se monitor V2420H z dílny BenQ opravdu vydařil. Vděčí tomu hlavně díky panelu AU Optronics použitému i u mnohem dražších modelů. Díky němu zdědil mnoho vlastností vyšších modelů jako je nízká spotřeba daná LED podsvícením a vyvážená doba odezvy u všech barevných přechodů. Přestože je kryt panelu vyrobený z lesklého platu, nezůstávají na něm výrazné šmouhy a otisky, jediným problém však zůstává v náchylnosti k poškrábání.

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého


 

Při návrhu se kladl důraz hlavně na kompaktní rozměry. Z toho důvodu je napájení řešeno pomocí externího adaptéru, který po celou dobu testování nepískal a byl chladný. Panel však kvůli malým rozměrům  nemůžete naklánět do stran, měnit jeho výšku; také se bohužel jaksi pozapomnělo na montážní VESA otvory. Jedinou útěchou je, že zabere na stole mnohem méně místa. Možná i konektory by si zasloužily otočit pod úhlem 45°, ale nevybavuji si, že by to jiný panel měl.

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého
BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého
BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

   

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

Pokud nepatříte zrovna k technickým talentům, potěší Vás jednoduché a přehledné OSD menu lokalizované do Českého jazyka. Průměrná naměřená odezva 20 ms patří dnes k průměru, přesto je panel dostatečně rychlý pro sledování filmů a hraní her. Tyto vlastnosti jej tak předurčují pro domácí domácí použití.

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého

Cena monitoru byla  před měsícem, tedy v době uvedení na trh, velmi zajímavá – 5 590 Kč, nicméně oslabující kurz Eura vůči Dolaru měl za následek zdražení panelu o 500 Kč (onu pětistovku dnes můžete ušetřit koupí verze s DVI BenQ V2420 bez „H“). I přesto se jedná o jeden z nejlevnějších 24" LCD monitorů s LED podsvícením na trhu. Z toho důvodu si také zaslouží ocenění. Levnější už je jen několik modelů od LG a také například BenQ

 

G2420HDBL.

Pokud Vás monitor zaujal a chcete sledovat další novinky společnosti BenQ, nezapomeňte se stát jejími fanoušky na Facebooku.

Zkalibrované ICC profily:

24" full HD monitor BenQ V2420H

Klady

Zápory

+ vyvážená rychlost odezvy – absence HDMI/DVI kabelu (v balení pouze D-Sub)
+ výhodná cena pro dlouhodobý provoz – pouze 6-bit TN displej s FRC (~dithering)
+ české OSD menu – omezená polohovatelnost
+ tenké zpracování – absence montážních VESA otvorů
+ záruka 36 měsíců  

Doporučená koncová cena včetně DPH: 6 190 Kč (nejlevnější cena graf níže)

 


Graf ceny produktu BenQ V2420H poskytuje server Heureka.cz

BenQ V2420H – levný 24" LED displej pro každého


PCTuning Silver Award, květen 2010
BenQ V2420H
„Hlavně filmovým fandům doporučujeme 24" full HD monitor BenQ V2420H. Ve všech testech dopadl velmi dobře navíc má díky LED podsvícení velmi nízkou spotřebu. V kategorii LED monitorů se tak právem řadí k panelům s nejlepším poměrem cena/výkon.“

Rád bych poděkoval společnosti BenQ, která nám monitor poskytla do testu a těšíme se na další spolupráci.

Za zapůjčení grafické karty NVIDIA GeForce GTX260OC 896 MB děkujeme společnosti Gigabyte.

Za zapůjčení digitálního osciloskopu M524 děkujeme společnosti ETC.

Za poskytnutí operačních zesilovačů Burr-Brown děkujeme společnosti Texas Instruments.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning