Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera
Článek Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Michal Šimonek

Michal Šimonek

14. 8. 2013 03:00 45

Seznam kapitol

1. Do třetice všeho modrého 2. Použité komponenty – deska, CPU, GPU 3. Komponenty – vodní chlazení, RAM a disky 4. Komponenty – LCD a příslušenství
5. Postupná stavba PC 6. Specifikace sestavy a několik fotografií 7. Závěrečné předánía a VIDEO

Plivli jsme si do dlaní a pustili se do třetího tuningu sestavy vybraného čtenáře. Tentokrát jsme chtěli přinést něco extra a pustit uzdu fantazii. Skříň tak nakonec vytvořil Stoobi na míru, komponenty vybral Flanker netradičně od AMD a použil efektní vodní chlazení. Těšte se na fotografie, VIDEO a nové registrace – čtvrté kolo začíná už zítra!

Reklama
Reklama
Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Třetí díl vylepšeného PC, na kterém se nemalou rolí podílí také Stoobi, je znovu trochu odlišný. A to z několika důvodů. Prvním je, jak už zaznamenáte z úvodní fotografie, zakomponované vodní chlazení. Mně se splnil sen se sestavou založenou na AMD, Stoobi měl zas těžkou práci tím, že skříň byla prakticky od základu ručně vyrobená.

Soutěžící i zainteresovaní účinkující

Pochopitelně jsme se stali důležitými partnery této soutěže a bez pomoci PCTuningu by tato soutěž možná ani nevznikla. Za PCT jsem znovu působil já, Michal "Flanker" Šimonek, a také nejznámější český casemodér Jan "Stoobi" Štěpánek.

Nemohla chybět šikovná moderátorka a nadšená hráčka Alžběta Trojanová. Moderování a částečně scénáře se ujal kamarád, herní fanatik SmOke. Za kameru se postavili velešikovný Petr Horák a Martin z herního portálu Hitpoint.cz, ze kterého pochází i zbylý tým schovaný za mikrofony, editací videa apod. Celé natáčení se nyní neslo v příjemném, kamarádském duchu.

Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně Re-play (foto © Derek Hard)

Na stránkách BoostMyPC se zaregistrovalo v druhém díle ještě více zájemců než před první realizací Boost My PC. V čem spočívá možnost selektace výherce? V rychlosti si ho připomeneme.

Kdo opravdu chtěl změnit svůj počítačový život a hlavně svého hardwarového miláčka, musel o sobě napsat pár údajů, zaslat fotografie aktuální počítačové sestavy, případně natočit zajímavé video s umístěním na youtube nebo jiný web a napsat pádný důvod, proč zrovna on je ten pravý pro výměnu celého počítače. Vybrat nejlepší adepty muselo být nesmírně těžké. Z finalistů mohl být vybrán však jen jeden.

Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Škoda 105/120L byla populárním autem druhé poloviny 70.let a následně v novější verzi i v 80.letech.

Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Vítězem se stal sympatický student Kamil, který volný čas věnuje sportovním aktivitám a milované přítelkyni. Každopádně by si rád také zahrál nové herní tituly jako Crysis 3 a nebo Skyrim. Jeho dosavadní PC založené na Pentiu IV už ne zcela vyhovovalo na moderní úlohy či hry, i když nějaké starší tituly nebo webování nebylo pro sestavu vyloženým problémem.

Grafickou část tvořil Saphire Radeon HD 4830, ve své době velmi populární grafická karta. Inu, i škodovka 120 vás na kratší vzdálenosti obstojně převeze, ale na závodění to není.

Boost My PC 3 – vodník s AMD od Stoobiho & Flankera

Dodge má také čtyři kola jako škodovka, ale svým brutálním výkonem je úplně jinde

Zajímavější pro vás bude hardwarová stránka celého PC. Hlavními údy počítače byly pochopitelně komponenty z dílny Asusu a case od mága Stoobiho. Ten se ujal nové výzvy a navrhl skříň dle konkrétních součástek vodního setu – case tedy vyrobil od píky, nevycházel ze žádného již hotového šasi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning