Boost My PC 5: ve znamení oceli a army stylu s TUF
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek Boost My PC 5: ve znamení oceli a army stylu s TUF

Boost My PC 5: ve znamení oceli a army stylu s TUF

Michal Šimonek

Michal Šimonek

15. 9. 2014 04:00 60

Seznam kapitol

1. Návrat k army stylu a vzduchu 2. Použité komponenty – deska, CPU, GPU 3. Další komponenty a 4K monitor 4. Paměti, zdroj a úložná zařízení 5. Pevný disk pro data a zvuková karta
6. Komponenty – příslušenství 7. Pár fotografií ze stavby PC 8. A finální foto case 9. Fotografie sestavy celku i v detailu a video z natáčení

Společně si můžeme povzdychnout, jak ten čas neskutečně letí. Už pátý výherce se touto dobou těší ze své výhry. Stooobi vytvořil skříň ve stylu, který má osobně asi nejraději a ke kterému skvěle sedí i základní deska z řady TUF od Asusu. Vždy nejde jen o praktičnost, někdy dostane přednost originalita. Vítejte u Boost My PC 5.

Reklama
Boost My PC 5: ve znamení oceli a army stylu s TUF
i Zdroj: PCTuning.cz

Posledně jsme se mohli pokochat plně vodním chlazením, u něhož samotný vodní okruh chladil VRM, procesor i grafickou kartou.Tentokrát ale bylo záměrem stvořit odolné a designově neotřelé PC se základní deskou TUF Asus Z97 Sabertooth Mark1 a – otevřené, a vzdušné s cílem dosáhnout tichého chlazení. I proto zde zcela postačují dva ventilátory.

Soutěžící i zainteresovaní účinkující

Bez PC Tuningu by možná tato soutěž ani nevznikla a i v tomto případě jsme byli partnery – za PC Tuning jsme přispěli já – Michal „Flanker“ Šimonek a také nejznámější český casemodér Jan „Stoobi“ Štěpánek.

Nemohla chybět populární moderátorka a nadšená hráčka Alžběta Trojanová, která vždy přitáhne pozornost omladiny. Moderování se ujal kamarád, herní fanatik SmOke. Za kamery se postavil velešikovný Petr Horák a Martin Vašátko z herního portálu Hitpoint.cz. Ti měli zároveň na starosti skoro až filmový scénář. Celé natáčení se neslo v příjemném duchu, i když občas nás skutečně tlačil čas a mírná nervozita k tomu patřila.

Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně pořadu Re-play
i Zdroj: PCTuning.cz
Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně pořadu Re-play

Na stránkách BoostMyPC se zaregistrovalo mnoho nových zájemců. Registrace stejně jako v minulém díle vyžadovala kromě popisku počítače také vložení krátkého videa, které by autora a jeho PC nějakým způsobem charakterizovalo. Fantazii se meze nekladou, registrující tak mohli mít ve videu více mluveného slova anebo naopak více akce a nebo kreativní tvorby.

Vybrat nejlepší adepty muselo být stejně jako v předchozích dílech nesmírně těžké. Naštěstí stačilo vybrat pouze dvacítku nejlepších. Následně bylo na webových stránkách BoostmyPC spuštěné online hlasování. Ze tří finalistů mohl být vybrán pouze jeden, a to byl pro porotu, kde jsem i já, úkol ještě mnohem těžší...

Letitý jeep Willys
i Zdroj: PCTuning.cz
Letitý jeep Willys

Matějovi sloužil jeho dosavadní počítač dlouho ke vší spokojenosti, ale v poslední době už prostě vypovídal službu jak v klidu, tak při hraní. Jako fanda stříleček, hlavně titulů jako Half-Life či novějšího Bioshocku, se dočká velmi pěkného upgradu. Kromě hraní rád pracuje s videem a ocenil by možnost mít při práci na monitoru přehled (rozdělit si plochu).

Grafiku na starém PC vykreslovala karta Asus Radeon HD 3850, základní desku měl model Asus P5KPL a uvnitř tikal procesor Intel Core 2 Quad z řady Q8000. To není sice vyloženě špatné, ale kdo by nechtěl upgradovat kvůli nejnovějším hrám a pohodlnější práci.

Hummer „humvee“ ve vojenském provedení je páteřním lehkým bojovým vozidlem US Army.
i Zdroj: PCTuning.cz
Hummer „humvee“ ve vojenském provedení je páteřním lehkým bojovým vozidlem US Army.

Podívejme se společně, co mu Stoobi připravil po stránce plechařiny a jaké komponenty jsou ve skříni osazené. Stoobi vyrobil skříň dle svého gusta, armádní koncepty jsou snad jeho nejsilnější stránkou.

Case je po stránce designu neotřelá, robustní, má horní úchyty na přenášení, zároveň je otevřená, ale některé komponenty, jako je zdroj anebo pevný disk, skrývá uvnitř konstrukce. Kamufláží se nešetřilo ani na komponentách! Věřím, že si Stoobi ještě najde čas a část týkající se přípravy skříně popíše v samostatném článku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama