Borderlands: Pre-Sequel! – chuťovka z časů předminulých
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Borderlands: Pre-Sequel! – chuťovka z časů předminulých

Borderlands: Pre-Sequel! – chuťovka z časů předminulých | Kapitola 8

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

4. 11. 2014 02:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh hry 3. Atmosféra, prostředí a bosové 4. Hratelnost a herní mechanismy
5. Obtížnost hry a kvalita AI 6. Postavy a jejich dovednosti 7. Grafická nastavení vs. výkon 8. Multiplayer a shrnutí

Patříte mezi fanoušky komiskově laděného Borderlands? Potom nesmíte Pre-Sequel! vynechat. Dozvíte se, co předcházelo předcházejícímu dílu. Nové postavy, nové lokace, adrenalinové souboje ve snížené gravitaci s nedostatkem kyslíku a hlavně hodný „Handsome Jack“ jsou zárukou zábavy na desítky hodin.

Reklama

Součástí hry je, stejně jak tomu bylo v minulosti, možnost hrát s přáteli online v kooperativním režimu. Tento herní mód je určen pro dva až čtyři hráče, kteří společně čelí nástrahám světa Borderlands. Plnění herních úkolů je společné, je definováno zakládajícím hráčem. Hry se můžou účastnit hráči na různých úrovních, nicméně nejefektivnější spolupráce nastane, když je rozdíl maximálně v několika levelech. Ačkoli se obtížnost úměrně zvyšuje s počtem hráčů, tak samotná hra se zlehčí, protože hráči mohou využívat vzájemné synergie a také si třeba přerozdělovat nalezené a vybojované předměty. Z toho plyne i to, že je lepší hrát v partě s lidmi, kteří hrají za jiné postavy. Zajímavým herním mechanismem je také „zvedání“ (oživení) svých spolubojovníků, kteří tak nemusí umřít v kritických situacích. Za zmínku stojí také fakt, že hra obsahuje bug, který způsobuje, že nesplníte misi a jediným známým řešením bylo donedávna pouze hraní ve dvou, kdy druhá postava již úkol mohla splnit. Tento problém vyřešil herní update.

Závěr

Borderlands: Pre-Sequel! je povinností pro každého fanouška této série – o tom žádná. Přináší spoustu věcí, které zapadají do skládanky a utvářejí celý cosmos Borderlands plnější a zajímavější. Dalo by se říct, že čím více víte (a pamatujete si) o světě Borderlands, tím větší hodnotu bude tento díl pro vás mít. Samozřejmě tato znalost není nutná, a hru si užijete i jak nováčci. Co se tvůrcům povedlo, je pak především příběh, který se odehrává jako spolupráce s Jackem – hlavním antagonistou předchozího (následujícího) dílu. Máte možnost nejen pozorovat, ale i přispívat k přeměně této postavy na „Handsome Jacka“.

Borderlands: Pre-Sequel! – chuťovka z časů předminulých
i Zdroj: PCTuning.cz

Dobrým tahákem by pak mohl být i herní čas. Dohrání hry na základní obtížnost zabere několik večerů minimálně, a pokud budete procházet i všechny postranní mise, tak to vyjde na pěkných pár desítek hodin. Když byste náhodou nějakou mimopříběhou misi vynechali, tak dostane příležitost si ji zahrát na vyšší obtížnosti. Hra má totiž implementuje podobný mechanismus, jako RPG hry typu Diablo, kde po dohrání procházíte hru na vyšší obtížnost.

Loot - jedna z věcí, na kterou se můžete v Pre-Sequel! těšit.
i Zdroj: PCTuning.cz
Loot - jedna z věcí, na kterou se můžete v Pre-Sequel! těšit.

Ti z vás, co si potrpí na highend fotorealistickou grafiku, možná nebudou příliš nadšeni, ale my, co máme rádi plynulé souboje na vysokých fps a minimální inputlag, si přijdeme na své. Na normálním herním vybavení není problém dosáhnout stabilních 60 fps a s highendem nakrmíte i 120Hz monitory nebo surround.

Zábavní bosové neomrzí.
i Zdroj: PCTuning.cz
Zábavní bosové neomrzí.

Kde ale Pre-Sequel! ztrácí, jsou nepřátelé, konkrétně jejich hloupost. AI není žádný zázrak a lze jej lehce překonat. K tomu můžeme také přičíst fakt, že typů monster a protivníků je jen omezený počet a často se opakují, takže se hra po čase může stát monotónní. Jako kompenzace poslouží pak souboj s neotřelými bosy, kteří přináší do hry určitou výzvu a pokud nemáte zrovna OP výbavu, tak vám dají i zabrat. A když pak dostanete i pořádnou nakládačku, tak budete mít pořád šanci se z toho dostat v módu boje o přežití – nikdy to není vyloženě ztraceno!

Borderlands: Pre-Sequel! – chuťovka z časů předminulých
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama