PCTuning Článek

Cherry Strait: plochá klávesnice, co není jen na parádu

pavel-urbanek
Pavel Urbánek
15. 10. 2014 01:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Cherry a chiclet - co to? 2. Chicletová technologie - proč nám tolik vadí? 3. Stisknu klávesu a nic se neděje 4. Kvalita provedení rozhoduje 5. Balení a specifikace
6. Design a provedení 7. Cherry Strait: testované vlastnosti 8. Rozložení 9. Závěrečné hodnocení

Cherry známe jako prominentního výrobce mechanických spínačů. Německá firma ale vyrábí i celé klávesnice a Cherry Strait je jednou z nich. Tentokrát je ale z opačného spektra. Jde o chiclet – ostrůvkovou klávesnici. Tato technologie je mezi uživateli často až nenáviděná. Je k tomu ale důvod? A co udělali u Cherry jinak?

Reklama
Reklama

Dnes nás čeká kontroverzní téma: chiclet klávesnice. A pro desktop! Někdo si už rve vlasy, jinému se otvírá nůž v kapse. Neznalý uživatel je teď určitě zmaten. Bavíme se zde o typu klávesnice, který mnohým způsobuje problémy a stal se během krátké doby terčem nenávistných komentářů ale i objektivní kritiky. Firma Cherry ale není rozhodně nějakým amatérem, naopak. Vvyrábí jedny z nejoblíbenějších prémiových mechanických spínačů na trhu. A právě od těchto Němců je i nová chiclet klávesnice Cherry Strait. Teď se asi ptáte – nechali se jen strhnout vlnou designových tendencí a vyrobili nepraktický kus periferie, nebo se nad chicletem zamysleli a realizovali ho v praktické formě? Čeká nás velké překvapení!

Než se vrhneme do nemilosrdné kritiky, tak bychom se měli zamyslet, pro koho je  klávesnice jako Cherry Strait vlastně určena. Podobně, jako mechanické klávesnice mají své cílové skupiny odpovídající jednotlivým typům spínačů (i velikosti a rozložení klávesnice), tak i chiclet nejspíše má svoji cílovou skupinu, která jej ocení. Teď si už nejspíš říkáte, že jsou to přece ty iOvce, ti zaslepenci kultu Apple, kteří nehledí na praktičnost, ale bezhlavě se ženou za tím, co jim někdo představí jako novou modlu. Proč by si někdo něco takového mohl myslet?

Ačkoli chiclet není žádnou novinkou, tak se domohl rozšíření až v několika posledních letech. Významně k tomu přispěl i Apple, který tento typ klávesnice nasadil do svých notebooků i desktopů. Ostatní výrobci se toho zanedlouho chytli také a nyní už může být celkem problém pořídit běžný notebook vybavený klasickou klávesnicí. A s touto změnou se dostavila i vlna nevole. A co se lidem nelíbí?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning