Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?
Hry Článek Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma? | Kapitola 6

Tomáš Němec

Tomáš Němec

13. 4. 2022 13:30 5

Seznam kapitol

1. OpenTTD 2. Simutrans 3. 0 A. D. 4. Battle of Wesnoth
5. Minetest 6. SuperTuxKart 7. Kategorie FPS a slovo závěrem

Zdálo by se, že hry, které jsou opravdu zdarma, skoro vymizely. Není to pravda. Kromě kategorie freeware, která je skutečně ve stavu zralém na resuscitaci existují i hry pod svobodnou licencí. Tento článek se zabývá ukázkou nabídky her z repozitářů linuxových distribucí. Ovšem tyto hry jsou v naprosté většině multiplatformní. Mají i verze pro Windows a často i pro Mac. Co jim chybí na grafice, dohánějí hratelností. Pojďme se podívat na tento zajímavý výběr.

Reklama
Reklama

SuperTuxKart jsou arkádové závody motokár v komiksové dětské grafice. Jednotlivý závodníci představují symboly známých OpenSource programů a operačních systémů. 

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Možnosti samostatného závodu, multiplayeru i příběhové kampaně. Samostatné závody mají k dispozici další výběr režimů. Například závod pouze na čas, kdy se nestřílí nebo sbírání velikonočních vajíček. K dispozici je v těchto režimech i časovka s duchem představujícím nejrychlejší dřívější čas. Velký výběr tratí i motokár. 

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Na trati se nacházejí nádržky s nitrem pro zrychlení a balíčky s věcmi, které pomáhají. Bohužel také banány, které naopak škodí. 

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Plusové položky jsou různé druhy munice, které můžeme vrhat po soupeřích, například dort, bowlingová koule a některé další. Soupeře zpomalují. Pozor, počítačoví soupeři to ale dělají rovněž. Také jsou zde možnosti jak zrychlit, například šipka vpřed pro krátkodobé zvýšení rychlosti a další.

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Banán nabízí brzdící padák, časovanou bombu, kotvu na zpomalení a další nepříjemnosti. Všechny tyto položky ale nikde nevedou ke smrti závodníka, pouze ho nějakým způsobem zpomalí.

Režim příběhu představuje něco jako kariéru. Na začátku je postavička znázorňující symbol GNU unesena a hráč musí s únoscem vyhrát závod. Ovšem předtím, než se k tomu dostane, je potřeba odjet celý seriál závodů,

Hodnotit v podstatě není příliš co. Jde o jednoduchou hru na odreagování, která svůj účel dobře splňuje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning