Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?
Hry Článek Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma? | Kapitola 7

Tomáš Němec

Tomáš Němec

13. 4. 2022 13:30 5

Seznam kapitol

1. OpenTTD 2. Simutrans 3. 0 A. D. 4. Battle of Wesnoth
5. Minetest 6. SuperTuxKart 7. Kategorie FPS a slovo závěrem

Zdálo by se, že hry, které jsou opravdu zdarma, skoro vymizely. Není to pravda. Kromě kategorie freeware, která je skutečně ve stavu zralém na resuscitaci existují i hry pod svobodnou licencí. Tento článek se zabývá ukázkou nabídky her z repozitářů linuxových distribucí. Ovšem tyto hry jsou v naprosté většině multiplatformní. Mají i verze pro Windows a často i pro Mac. Co jim chybí na grafice, dohánějí hratelností. Pojďme se podívat na tento zajímavý výběr.

Reklama
Reklama

Na závěr se zmíním o jedné kategorií, kterou jsem dosud opomíjel. FPS hry. V této kategorii linux nabízí též zajímavý soubor titulů. Většinou jde o hry, které jsou zaměřeny téměř absolutně na multiplayer. V této kategorii ale nemohu posoudit jejich kvalitu a vybrat zajímavý titul, prakticky se v ní neorientuji. Takže si jenom telegraficky ukážeme tři tituly.

Sauerbraten

Online multiplayer FPS s doplňkovým režim single boje proti botům. Jede na enginu CUBE2.

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

AssaultCube

Online multiplayer FPS. K dispozici BOT singl player. Realistické postavy.

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

OpenArena

Další online multiplayer FPS s možností hraní singl proti botům. Běží na engine Quake3.

Co si zahrát pod linuxem (i Windows) zdarma?

Svobodné hry za komerčními tituly často zaostávají po grafické stránce, ale po stránce hratelnosti na tom nejsou o nic hůře. A velmi běžné jsou široké možnosti přizpůsobení hry tak, aby vám vyhovovala ještě víc.

Jde jenom o krátký pohled do světa her pod svobodnou licencí. Věřím, že si i mnoho zdejších čtenářů najde něco, co by se jim mohlo líbit. Otevřené hry jsou často multiplatformní, pro Linux i Windows a kolikrát i pro další platformy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning