Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary
Článek Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

22. 10. 2020 03:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Konstrukce 3. Sedím zdravě, sedím rád 4. Závěr

Je-li člověk každý den přikován k židli u PC, měl by se aspoň pokusit být přikovaný pohodlně. Dnes to není žádná věda, možnosti široké, nabídka velká, jen ty zdroje bývají omezené. Jedna z takových židlí, která vám zdroje docela pocuchá a do rozpočtu zatne blyštivý tomahawk, je dnes recenzovaný hliníkový otesánek.

Reklama
Reklama

Úvod

Poslední měsíce jsem nějaký chromý na záda. Rehabilitace nepomohly, čarodějnice z vedlejší osady nemá pravděpodobně vystudovanou výšku v Bradavicích a její zájem o lazara na stole byl mizivý. Navíc má středověké a dávno překonané postupy, hrubé mozolnaté pracky a celková konfigurace toho rádoby zdravotnického ateliéru byla kuriózní. Inu, poučil jsem se, do těch bažinatých končin se znovu nevrátím a ta místní Vařena snad zbylé venkovany ušetří.

Tímto úchylným úvodem jsem se dostal k tomu, že pátrání po příčině bolesti mě navedlo na stezku k nové židli, která by mohla potíže zmírnit. I vybral jsem z nabídky firmy Cooler Master jejich top model ERGO L za bratru (sestru, strýčka) 19 tisíc kocourkovských kreditů a nařídil jsem Vaškovi, aby ji opatřil. Zprvu měl jako obvykle námitky, ale nic, co by nespravil dostatečný nátlak, běžné vydírání a pohrůžka násilím. Po nějaké době u mě přistála obří a zatraceně těžká krabice. Pojal jsem podezření, že tentokrát jsem na něco kápl a není ropa.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

ERGO L je, jak bystří z názvu a pomocí dalších indicií vydedukovali, ergonomická varianta herní židle. Jsem rád, že nemá ten uniformní a dnes už trapný design závodní sedačky z auta. Dodnes nechápu, proč bych měl potřebovat boční vedení u domácí stolní židle. Díky tomu je opěrák užší a každý kdo nemá záda jako párátko je diskriminován, neboť záda se nemohou opřít celá a ramena jsou tlačena vpřed.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

ERGO L se dejž to pámbu drží běžných a ověřených linií. Nabízí velké možnosti nastavení, má nosnost 150 kg a prodyšný sedák s opěrákem. Detailně prozkoumáme v dalších kapitolách. Co opravdu zaujme, je masivní hliníková konstrukce. Neumím věštit z lógru ani předpovídat budoucnost z hromady vypitých plechovek Rockstaru, ale hádám, že ten aluminiový ingot pár let vydrží a zdroj problémů se přesune k síťované výplni, kožence, švům, či mechanickým hejblatům.

Nyní ještě tabulka parametrů a rozměrů.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Dodatek - jak jsem psal, moje záda nejsou v úplně nejlepší kondici. Důvody ponechme stranou, nicméně zmiňuji to proto, že ergonomická židle může pochroumané tělo nutit do správných pozic, ale z důvodu dysbalancí nepohodlných. Test je tedy jako takový dost individuální. Někdo o fous menší a nezkroucený může mít úplně jiný sedací zážitek. S tím souvisí i doporučení židle pro lidi do výšky 180 cm, což o 10 cm přesahuji a nevměstnám se do ideální polohy. To je třeba brát v úvahu, protože některé výtky z toho plynou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning