Cooler Master MasterCase H500 ARGB – nejnižší HAF
Článek Cooler Master MasterCase H500 ARGB – nejnižší HAF

Cooler Master MasterCase H500 ARGB – nejnižší HAF

Petr Kupský

Petr Kupský

9. 9. 2020 05:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana
5. Interiér – pravá strana 6. Příklad montáže – deska, zdroj, chladič 7. Příklad montáže – disky, grafika 8. Hodnocení a závěr

Základní model legendární řady HAF byl letos vylepšen standardním osazením mohutnými 200mm ventilátory s atraktivním osvětlením ARGB. Současně nově přináší dvojici alternativních variant výplně čelního panelu s kovovou lehce prodyšnou mřížkou, nebo s čirým plastovým oknem. Zachována přitom zůstala relativně příznivá pořizovací cena.

Reklama
Reklama

Úvod

Dnes se podíváme na jeden z letos modernizovaných modelů počítačových skříní série MasterCase od výrobce Cooler Master se sídlem v Tchaj-pej na Tchaj-wanu. Skříň MasterCase H500 ARGB je aktuálně nejnižším modelem z trojice konstrukčně podobných skříní, z nichž jsme si v minulosti otestovali střední model MasterCase H500P a nejvyšší model MasterCase H500M. V názvu modelu obsažené písmeno „H“ indikuje příbuznost s legendární řadou produktů HAF (odvozeno od anglického výrazu High AirFlow). Připomeňme, že řada HAF zahrnuje modely skříní konstruované pro maximální průtok chladicího vzduchu interiérem s agresivním stylem a robustní konstrukcí.

Cooler Master MasterCase H500 ARGB – nejnižší HAF

Hlavním poznávacím znakem počítačových skříní aktuální řady HAF je dvojice obřích 200mm ventilátorů dominujících čelu skříně. Zatímco nejvyšší model MasterCase H500M byl již od prvopočátku vybaven ventilátory v provedení ARGB, tedy s adresovatelným osvětlením pomocí LED, nižší modely H500P a H500 se až do letošního roku musely spokojit pouze s obyčejným osvětlením RGB. To znamenalo, že ventilátory byly v celé své ploše osvětleny pouze jednotným barevným odstínem. Doplnění označení ARGB do modelového názvu aktuálních verzí nižších modelů H500P a H500 jednoznačně napovídá, že i tyto skříně již dostaly efektní adresovatelné LED osvětlení.

Cooler Master MasterCase H500 ARGB

Výrobce svůj nejnižší model řady HAF uvádí sloganem „MIND-BLOWING DESIGN“ což můžeme přeložit jako „ohromující design“. Současně dodává, že výkon v tomto případě přichází ve dvojici. Poukazuje na dvě varianty čelního panelu, na dvojici 200mm ARGB ventilátorů, ale také na jedno madlo, za které můžeme skříň v návalu adrenalinu uchopit. Zůstává otázkou, co tím myslel. Zda se máme toho madla zachytit, abychom neupadli, anebo skříň za madlo uchopit a vyhodit z okna. Já se přikláním ke druhé možnosti.

Cooler Master MasterCase H500 ARGB – nejnižší HAF

Zajímavostí modelu MasterCase H500 ARGB je možnost výběru mezi dvojicí dodávaných výplní čelního panelu. Výchozí variantou je výplň tvořená lehce prodyšnou kovovou mřížkou zajišťující prakticky neomezený přísun chladícího vzduchu k čelním ventilátorům a tím i vyšší průtok vzduchu uvnitř skříně. Druhá varianta používá neprodyšné, ale dokonale průhledné okno z tvarovaného plastu, skrze nějž nejlépe vynikne efektní ARGB osvětlení dvojice mohutných ventilátorů. V případě této varianty je však třeba počítat s určitým omezením průtoku chladicího vzduchu nasávaného pouze obvodovými mřížkami čelního panelu.

Cooler Master MasterCase H500 ARGB
Velikostní kategorie skříně:Midi Tower
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 525 × 228 × 502 mm
Barevné varianty: tmavošedý kov
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 4 mm, ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál čela: plast + kovová mřížka / plexisklo
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX, E-ATX (do š. 285 mm)
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 2 + 2× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 240 mm nahoře, 360 mm vpředu, 120 mm vzadu
Pozice pro ventilátory: 3× 120 mm / 2× 140/200 mm vpředu + 2× 120/140 mm / 1× 200 mm nahoře + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 2× 200 mm ARGB vpředu + 1× 120 mm vzadu
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 167 mm
Maximální délka grafické karty: 410 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 180 mm (ve skutečnosti i více)
Hmotnost skříně: 9,22 kg

Ve srovnání s vyššími modely H500P a H500M je dnes testovaná H500 přibližně o 20 mm kratší, 20 mm užší a o 40 mm nižší. Její šasi je tedy odlišné a podobnost konstrukce je hlavně vizuální a to pouze při velmi zběžném porovnání. Jak si ukážeme později při instalaci radiátoru vodního chlazení, zejména zmenšená šířka skříně nás bude trochu mrzet.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning