cooler-master-media-260-postavte-si-pc-ve-stylu-hifi
PCTuning Článek

Cooler Master Media 260 - postavte si PC ve stylu HiFi

Michal Mitrega
Michal Mitrega
19. 4. 2007 01:00 36 Sdílej:

Seznam kapitol

1. HTPC v nízkém profilu (2U) 2. Konstrukce skříně 3. Vnitřní uspořádání a chlazení 4. Software, displej a chlazení 5. Závěr

Skříně pro "obývákové" HTPC už dávno nejsou žádnou novinkou. Od běžných skříní se liší především velikostí a vnitřním uspořádáním. Bohužel, kvůli problematickému chlazení ale většina z nich stále vypadá jako velká neskladná kostka. To ale není problém CM Medie 260, zajímavě řešené "HiFi - like" skříně s výškou pouze 8.9cm. Rozšiřitelnost zajišťuje integrovaný "PCI riser", který vám umožní přidat tuner nebo třeba zvukovou kartu.

Reklama
Reklama

Co je malé, to je hezké. Tak právě tímto příslovím se řídili inženýři Cooler Masteru při navrhování Medie 260 - jen 9cm vysoké HTPC skříně, která může směle čelit konkurenční nízko-profilové skříni Thermaltake Mozart SX. Cooler Master Media 260 je důkazem, že u sestavy domácího kina nemusíte trpět nevzhledné krabice obludných rozměrů, jak tomu bylo donedávna.

Balení

Skříň se podobně jako produkty společnosti Thermalright dodává v decentní kartónové krabici bez barevných obrázků a zbytečných popisků. Ochranu samozřejmě zajišťují polystyrénové výlisky a igelitový obal. VFD displej je tradičně přelepen fólií proti poškrábání.

K příslušenství verze, kterou jsme měli v redakci patří instalační a uživatelský manuál, CD s ovladači, dálkový ovladač (a dvě baterie), průchodka pro upevnění napájecího kabelu ke zdroji, 24/20 pin redukce napájecího kabelu základní desky a sáček se šroubky. Redukce napájecího kabelu obsahuje ještě vývod na připojení napájení PCB s IR přijímačem a vývodem na displej.

Verze

Cooler Master Media 260 se prodává v černé a stříbrné verzi, my jsme měli k dispozici verzi černou. Rozdíl je také ve vybavení. Verzi bez displeje a dálkového ovládání pořídíte za poloviční cenu celého kompletu, tedy za cca 2400,- s daní.


stříbrná verze

Zajímavostí je možnost dokoupení a dodatečného nainstalování příslušenství (včetně displeje) do základní verze skříně. Rozšiřující balíček se dodává ve dvou verzích - s riserem pro AGP nebo PCI-Express karty.

Specifikace CM Media 260

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning