Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější
Článek Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

26. 4. 2018 03:00 15

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka a ergonomie 5. Senzor 6. Závěr

Není to tak dávno, co jsme otestovali sesterskou myš od Cooler Masteru – MM520. Celková spokojenost, jen pár výtek. Dnes se podíváme na MM530, která nejenže nedostatky MM520 adresuje, ale slibuje ergonomičtější tvar i nižší cenu. A to vše ve spojení se špičkovým senzorem Pixart PMW 3360.

Reklama
Reklama

Cooler Master MasterMouse MM530 je druhou myší po MM520, co jsme z této série mohli otestovat. MM520 se nám líbila, a to nejen díky příznivé ceně, ale i pro skvělé vlastnosti senzoru i univerzální ergonomii. Měla ale i nějaké ty mouchy. Dokázala MM530 posunout laťku výš?

Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

Začněme tím, co se shodně povedlo. V první řadě je potřeba vyzdvihnout špičkový senzor Pixart 3360 včetně bezchybné implementace v této myši. Zkoušeli jsme hned několik disciplín a ve všech vyšel dle našeho vysokého očekávání. Maximální rychlost 6 m/s to jen podtrhuje.

Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

 

Stejně jako MM520, tak i MM530 vykazuje vlastnosti spojené s vysokou kvalitou provedení. Tuhá konstrukce, přesné dosednutí dílů a odolné povrchy. S tím je spojený i design, který je poněkud nezáživný, pouze RGB prvky se snaží o nějaké to oživení.

Software je taktéž úplně stejný, proto jsme jej ani dnes neprocházeli. Pokud máte zájem o náhled do konfigurací MasterMouse, tak zajděte do kapitoly Software v recenzi MM520.

Hmotnost myši je bez kabelu 99 g, tedy ne úplně málo, ale ještě to jde – možná trochu i daň za vyšší robustnost. Kabel je na druhou stranu celkem ohebný, takže to myši přidává na mobilitě. Jeho zakončení ale zase není ideální, může dojít k jeho zlomení.

MM520 měla ostrá postranní tlačítka, to je na MM530 zcela v pořádku. Co jsme ale pozorovali, je mírně nekonzistentní chování i projev tlačítek, a to jak těch hlavních, tak postranních.

Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

Z pohledu ergonomie bude myš vyhovovat spíše hráčům s menší rukou, ti nebudou mít problém s dedikovaným úchopem v dlani a dostupností všech ovládacích prvků. Do větší ruky už myš nepadne ani v jednom ze základních úchopů, je potřeba určitý kompromis. A ten se u ergonomie prostě nedělá!

Nakonec k tomu musíme přičíst i cenu. A popravdě je to skvělý aspekt jak MM520, tak MM530. Podařilo se mě dohledat prodejce s cenovkou i pod 1000 Kč. Za tyto peníze jde o herní myš s výborným poměrem cena/výkon. Má sice nějaké ty nedostatky, ale hlavní funkce jsou excelentní. Pokud vám sedne tvar, který není úplně univerzální, tak jde o opravdu slušnou volbu.

Cooler Master MM530: ještě lepší, ještě pohodlnější

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning