Cooler Master MasterMouse MM520: postavená jako tank | Kapitola 6
Seznam kapitol
Jako tank? Ne, tato herní myš od Cooler Masteru není ani pomalá ani těžká, spíše naopak. Její provedení je ale bytelné a má potenciál přežít svoji morální životnost. Ale to zdaleka není vše. MM520 je osazena špičkovým optickým senzorem, který z tohoto obrněnce dělá závodní vůz. A ano, nechybí ani RGB LED.
V poslední době jsem sledoval trend, kdy výrobci upouštěli od dedikovaného softwaru k myši a volili sparťanský nebo progamerský přístup, kdy myš nepotřebuje žádné instalace a všechny volby nějak provedete tlačítky nebo přepínači přímo na myši.
Cooler Master ale přistoupil ke konfigurovatelnosti klasickým způsobem, tedy software dodává. Jak je dnes moderní, tak instalujete agregátor CM softwaru – Cooler Master Portal. Instalace je primitivní. Software detekuje vaše zařízení a před použitím vás přinutí projít další instalací. Ta je opět jednoduchá, cca 4 kliknutí.
Myš ale pořád nemůžete použít, jste dotlačeni do kouta nutností aktualizace firmwaru myši. To není také nic hrozného, ale už se celý proces vleče. Nakonec si instalátor vymrčuje i restart PC (to tak!), ale jde to i bez restartu.
Samotný software vypadá přehledně, minimalisticky. Obstojný design i použitelnost zabíjí ignorantský font, který je dost špatně čitelný, zejména u drobnějších popisků.
Nyní ale k samotným nastavením. Ta jsou bohatá, můžete přemapovat tlačítka na jiné a dokonce CPI přepínač na hřbetu může posloužit jako tzv. TactiX - tedy Fn tlačítko, které při stisku aktivuje alternativní konfiguraci ostatních tlačítek.
Myš je vybavena RGB prvky, takže je jasné, že výrobce vám bude chtít dát možnost se vyblbnout. Můžete nastavit různé barvy i efekty. Dnes je ale moderní podporovat synchronizaci kolotočářského vybavení na stole, pod stolem, nebo i na hlavě. Takovou možnost jsem zde nenašel.
Nakonec se podívejme i na možnosti nastavení senzoru. Citlivosti jsou samozřejmostí, maximum 12000 je více než optimistické. Rychlost komunikace až 1000 Hz nikoho také nepřekvapí. Zajímavější jsou možnosti měnit výšku snímání ve dvou krocích 1 mm a 3 mm a také poměrně netradiční změnu úhlu snímání senzoru (tedy natočení myši).