Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování
Článek Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování

Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování

Petr Kupský

Petr Kupský

10. 7. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Prachové filtry 5. Výměna bočnice 6. Interiér – levá strana
7. Interiér – pravá strana 8. Interiér – čelo skříně, příslušenství 9. Příklad montáže – ventilátory, deska, disky 10. Příklad montáže – zdroj, grafika, dokončení 11. Hodnocení a závěr

Nový model výrobce Cooler Master po letech rozšiřuje nabídku odhlučněných modelů počítačových skříní série Silencio. V záplavě novinek s bohatým prosklením, s prvky RGB osvětlení a s maximálně otevřenou koncepcí, se pozapomnělo na konzervativně založené zákazníky preferující umírněný vzhled a ticho. Proto ně je zde nyní S600.

Reklama
Reklama

Úvod

Za poslední dva roky jsme pro vás otestovali již tři počítačové skříně z aktuálního portfolia tchajwanského výrobce Cooler Master, které můžeme vesměs zařadit do nejvyšší kategorie. Nejprve to byl luxusní model H500P, následně vylepšený H500M a nakonec absolutní špička v podobě modelu COSMOS C700M. Se dnes testovanou novinkou se přesuneme do cenově dostupnější kategorie skříní střední třídy.

Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování

Cooler Master Silencio S600

Tuto skříň výrobce oficiálně uvedl na trh dne 19. 6. 2019 s prohlášením, že cílem jejího vývoje bylo poskytnutí nejlepší rovnováhy mezi tichem, účinnosti chlazení a užitnou hodnotou. Záměrem je konkurovat ostatním výrobkům z dražšího segmentu trhu. Cílovou skupinou by měli být méně nároční zákazníci s požadavkem na stavbu tichého počítače, kteří si mohou volit mezi výchozí variantou s výhradně plechovými bočnicemi, nebo atraktivní variantou s jednou bočnicí z temperovaného skla.

Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování

Jak název skříně napovídá, tak zvláštní význam při vývoji byl kladen na použití zvukově izolačních materiálů. Tyto materiály prošly testy technologií Cam64 od společnosti Sorama. Cam64 zobrazuje hluk, vibrace a rezonanční křivky skrze několik vysoce citlivých mikrofonů. V porovnání s klasickými zvukoměry nabízí výsledná vizualizace hluku hlubší pohled na jeho dynamiku a dopad na kostru a panely počítačové skříně. Detailní pohled na maxima zvukového spektra pak pomáhá identifikovat nejvýraznější frekvence v daném rozsahu. Po dokončení sběru dat byly rušivé frekvence utlumeny jemným doladěním pozice izolačního materiálu a optimalizací tuhosti konstrukčních prvků skříně.

Cooler Master Silencio S600 – ticho má své pokračování

Ačkoliv vnější design a celkový dojem z modelu S600 nezapře svůj původ, interiér byl dle slov výrobce přepracován ve spolupráci s klíčovými partnerskými společnostmi specializovanými na zvukovou analýzu a interpretaci jeho frekvenčního spektra. Inovace ale nekončí pouze u designu a uživatelé se budou těšit z montážních prvků použitelných bez nářadí, nebo z antivibračních držáků navržených pro flexibilitu a efektivitu během stavby sestavy.

Výrobce ve svých propagačních materiálech dále vyzdvihuje elegantní minimalistický design nové generace odhlučněných skříní série Silencio, odolnost konstrukce, rozšířenou podporu pro úložná zařízení a další vlastnosti, které posoudíme v dalších kapitolách této recenze. Nejprve si však představíme základní technické parametry testované skříně.

Cooler Master Silencio S600
Velikostní kategorie skříně:Midi Tower
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 478 × 209 × 471 mm
Barevné varianty: černá
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,7 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 4 mm, lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál čela: plast + ocelový plech
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Počet pozic 5,25“: 1× interní
Počet pozic 3,5“: 4× interní
Počet pozic 2,5“: 5× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 280 mm vpředu, 240 mm nahoře (bez šachty 5,25")
Pozice pro ventilátory: 2× 120/140 mm vpředu + 2× 120/140 mm nahoře + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 120 mm vpředu + 1× 120 mm vzadu (PWM)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, čtečka SD karet, sluchátka + mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 166 mm
Maximální délka grafické karty: 398 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 180 mm
Hmotnost skříně: 8,6 kg

Skříň Cooler Master Silencio S600 se vyrábí v černém provedení ve dvou variantách lišících se pouze plechovou nebo skleněnou levou bočnicí. Společně byl na trh uveden menší, ale podobně konstruovaný model Silencio S400 s podporou základních desek do velikosti Micro-ATX.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning