Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl
Článek Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

14. 2. 2019 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, parametry 2. Design, materiály, tlačítka 3. Spodní část, Ergonomie 4. Senzor a software 5. Závěr

Myš Harpoon už nějakou dobu ve vodách herního oceánu korzuje. Ale pořád ji svazovala nutnost kabelového spojení s PC pevninou. A to se muselo změnit. Naštěstí nejsme o nic ochuzení, neboť možnosti připojení se rozšířily a nikoli jen obměnily. Harpoon tak využijí nejen wireless fanatici, ale i drátová stará škola.

Reklama
Reklama

Úvod, balení, parametry

Tempo, s jakým výrobci vydávají komponenty, periferie, příslušenství a další nepostradatelné haraburdí je občas velice dynamické. Skoro abychom měnili každý měsíc komplet výbavu. Corsair je z té sorty firem, které chrlí na trh nové výrobky bez velkých prodlev. Tentokrát mám na stole novou myš Harpoon RGB v bezdrátovém provedení. Uvidíme, jak se podařilo nového myšáka vyšlechtit.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Nejdůležitější a nejlepší na harpuně je to, že nabízí tři možnosti připojení. První možnost je bezdrátově s klasickým USB donglem. Dále myši voní i Bluetooth, takže se velmi hodí k notebookům. A pro konzervativní tvrdé jádro je tu starý dobrý kabel. Já osobně na kabel nedám dopustit, hlavně kvůli tomu, že neřeším stav baterie a netrápí mě latence. Ačkoli právě latence je u modelu Harpoon sražena na prakticky neměřitelnou hodnotu jedné milisekundy. Stojí za tím firemní technologie Slipstream, která posílá dvakrát tolik paketů a neustále skenuje optimální frekvence. Kdoví, jaké další čáry se uvnitř dějí, ale spokojíme se s tím, že to asi funguje. Pak je tu samozřejmě RGB podsvícení, ale tentokrát jen decentní. Na myši září pouze logo na zádech a tlačítko na změnu CPI. To se může vydrápat až na hodnotu 10000, ale jako obvykle je to zcela mimo použitelné spektrum. Za zmínku stojí ještě váha 99 g a spínače Omron s výdrží až 50 milionů kliknutí. Zajímalo by mě, kdo by to po pár milionech vzdal první, jestli tlačítka, nebo prsty. Všechny důležité parametry jsou v tabulce.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Zcela překvapivě začneme krabicí, ale vezmeme to jen tak fofrem. Klasická žlutočerná malba s vyobrazením ukrytého výrobku ničím neoslní. Jen je na boku veselé zvolání, že vyhrajeme bez kabelů. Pak jsou tu obyčejné heslovité popisky vlastností a parametrů, nic co by potřebovalo detailnější popis.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Uvnitř se skrývá kousek složeného kartonu a v něm hlodavec a USB ocas. Pak vyskočí ještě tři brožury, manuály, tiskoviny, pamflety, prostě takové ty vytištěné zbytečnosti.

Corsair Harpoon RGB Wireless: myšák všeuměl

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning