Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Recenze Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou

Z. Obermaier

Z. Obermaier

2. 2. 2023 17:00 79

Seznam kapitol

1. Corsair iCUE H100i Elite LCD XT 2. Specifikace a balení Corsair H100i Elite LCD XT 3. Corsair H100i Elite LCD XT v obrazech (Galerie) 4. Testovací sestava a metodika
5. Software iCUE 6. Výsledky měření na Core i9-12900K 7. Závěr – Hodnocení

S novou generací procesorů AMD přichází i lehce updatované verze chladičů. Corsair inovoval svůj původní chladič z roku 2021, který dostal mírně lepší parametry a nové ventilátory, zbytek zůstává původní.

Reklama

Corsair místo toho, aby nabídl jen nový montážní kit pro AM5, uvádí celou inovovanou řadu chladičů série iCUE Elite LCD. Kromě nového montážního rámečku a nových ventilátorů ale nepřinášejí vůbec žádnou změnu. Jde tedy pouze o malý upgrade, ale vývoj musí jít kupředu a na trh se musí stále uvádět nové výrobky. Novinky najdete od tohoto dne na trhu pod označením XT.

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: Pctuning

Základ chladiče je stejný jako u starších modelů řady iCUE H100i, stejný je i radiátor a celková stavba chladiče. První novinkou jsou jiné ventilátory. Ty staré byly nahrazeny výrobně levnějšími, nově ale s lepším podsvícením RGB a delší životností. Jde o model AF120 RGB ELITE s fluidním ložiskem. Původním ventilátory byly s magnetickou levitací. Pumpa zůstala stejná, displej také. Jde o velice kvalitní IPS se širokými možnostmi zobrazení čehokoliv, včetně animací a videa.

K AiO setu iCUE dostanete samozřejmě speciální kontrolér. Ten připojíte na napájecí konektor SATA a k portu USB uvnitř počítače. Teprve do něj pak připojujeme ventilátory a pomocí speciálního kabelu ho také spojíme s pumpou. Tato krabička se stará poté o vše. Umí monitorovat otáčky a teplotu vody. Také samozřejmě ovládá podsvícení ARGB a dokáže řídit otáčky ventilátorů a průtok pumpou. Nejde o nový koncept, podobně to má řešené Cooler Master, ale Corsair má v sortimentu řadu dalších regulátorů a kompatibilních komponent a k dokonalosti to dotáhl softwarem.

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: Pctuning

V této modelové řadě jsou na trhu tři chladiče dle velikosti radiátoru. Nejmenší je řešení H100i se dvěma 120 mm ventilátory. Střední model s označením H150i má 120mm ventilátory tři. Nejvýkonnější model H170i je vybaven také se třemi ventilátory, ovšem s průměrem 140mm. Cena testovaného modelu H100i je v tuto chvíli opravdu vysokých 7700 Kč. Jde o jeden z nejdražších dvouventilátorových AiO chladičů (možná i nejdražší vůbec) a svůj podíl na tom má i ten regulátor.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning