Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Recenze Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

2. 2. 2023 17:00 79

Seznam kapitol

1. Corsair iCUE H100i Elite LCD XT 2. Specifikace a balení Corsair H100i Elite LCD XT 3. Corsair H100i Elite LCD XT v obrazech (Galerie) 4. Testovací sestava a metodika
5. Software iCUE 6. Výsledky měření na Core i9-12900K 7. Závěr – Hodnocení

S novou generací procesorů AMD přichází i lehce updatované verze chladičů. Corsair inovoval svůj původní chladič z roku 2021, který dostal mírně lepší parametry a nové ventilátory, zbytek zůstává původní.

Reklama
Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: PCTuning.cz

Velká většina kvalitních AiO setů na trhu bude podávat hodně podobné výsledky. Všechny moderní procesory mají problém s přehříváním uvnitř malé plochy křemíku, ani ten nejvýkonnější AiO na světě z nich nedokáže teplo odvádět dost rychle. Nemá tedy smysl hodnotit rozdíly mezi chladiči, s u nich se teploty liší v řádu jednotek stupňů. Doba, mezi vodními chladiči byly velké rozdíly, je pryč.

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT je velice kvalitní nástupce své třídy chladičů. Kromě opravdu kvalitního displeje IPS a osvětlení LED, je to zejména naprosto tichý chod díky nové pumpě a ventilátorům. Tou největší devizou je ale aplikace iCUE a její možnosti. Nastavit můžete opravdu všechno. RGB efektů jsou desítky a je možné si stáhnout další. Tím nejdůležitějším je plná kontrola na chladicím výkonem a hlučností. Můžete nastavit manuálně otáčky, nebo vše svěřit automatice. Velkým přínosem je možnost sestavit si vlastní křivku chování ventilátorů v závislosti na teplotě. Každý jistě ocení i Zero RPM režim, kdy je úplné ticho.

Proti předloňské generaci se mnoho nezměnilo, pumpa i radiátor jsou stejné, také LCD displej je tentýž. Možná mohl mít vyšší rozlišení nebo místo IPS třeba mohl být OLED. To by byl alespoň nějaký upgrade předchozí generace. Takhle sice máme jiné ventilátory s delší životností, ale jinak se nezměnilo nic. Navíc radikálně narostla cena.

Předloni se nejvýkonnější model prodával za 7000 Kč, letos se za 7700 Kč prodává ten nejslabší. Displej chladič neskutečně prodražuje, verze bez něj je o tři tisíce korun levnější. Za takové peníze už lze pořídit 24" monitor, a ne malý displej na chladicím bloku. 

Je nesporné, že v případě celé řady iCUE ELITE XT jde o prémiové a prvotřídní produkty, cena je ovšem už celkem na pováženou.

Corsair iCUE H100i Elite LCD XT – Stylové chlazení procesoru s vlastní obrazovkou
i Zdroj: PCTuning.cz

Chladič zapůjčil k testu CORSAIR Components, INC.

Verdikt

Velice kvalitně zpracovaný chladič AiO s nejlepším ovládacím softwarem na trhu. Příplatek za LCD na pumpě je ovšem extrémně vysoký.

Hodnocení

Co se nám líbí a nelíbí?

Velmi tiché ventilátory i pumpa
Široké možnosti uživatelského nastavení parametrů chlazení
LCD umí mnoho efektů i přehraje video
Kvalitní zpracování, podpora všech současných patic
Aplikace iCUE
Opět vyšší cena než u minulé generace
Příplatek za LCD je v řádu tisíců korun
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama