Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická | Kapitola 6

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

12. 11. 2018 03:00 9

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a konektivita 3. Design a provedení 4. Klávesy a spínače 5. Software 6. Závěr

Herní klávesnice, která si na nic nehraje a dělá to, co bychom od mechanické klávesnice v roce 2018 očekávali. Kvalitní provedení včetně kovových prvků, kvalitní a v testované verzi i tiché spínače, plně individuální RGB podsvícení, nebo uživatelské profily – to jsou klíčové vlastnosti, které Corsair slibuje u své K70 MK.2.

Reklama

Corsair K70 MK.2 je na první pohled atraktivní mechanická klávesnice. Na rozdíl od originální K70 přináší pár novinek, tou nejzajímavější jsou spínače Cherry MX Silent, které jsou specifikum Corsairu. K čemu jsou dobré? Jejich vlastnosti jsou velmi blízké herním Cherry MX Red, zvukový projev je však ztišen do jisté míry tlumícími dorazy uvnitř spínačů.

Jak moc jsou Cherry MX Silent tišší než Cherry MX Red? To je správná otázka a výrobce uvádí 30 %. Naše testování tento výrok potvrzuje a pocitově by šlo ztišení popsat jako patrné, ale ne zásadní. Nedostanete se rozhodně na úroveň membránové klávesnice, ale na druhou stranu budete tišší než s ostatním standardními mechanikami.

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
i Zdroj: PCTuning.cz

Herní klávesnice, jako je K70 MK.2, musí být schopna plného NKRO. To zde platí. Co by měla také zvládat, je znečištění i polití. Krásný kartáčovaný hliník se ale špiní celkem snadno a pod klávesami je vidět PCB, takže se zvýšenou odolností moc nepočítejte. Kovový plát držící spínače ale dodává alespoň fyzickou pevnost a tuhost klávesnice.

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
i Zdroj: PCTuning.cz

Zmiňovat RGB v roce 2018 je nutností, každý výrobce to cpe všude, čekám už jen na RGB ponožky. K70 MK.2 je plně individuálně podsvícená barevnými LED, které můžete řídit skrze univerzální a celkem přehledný software iCue. Až vše odladíte, tak nastavení zůstane uložené v jednom ze tří interní hardwarových profilů. Software můžete klidně odinstalovat a klávesnice si zachová všechna nastavení s tím, že mezi třemi profily můžete přepínat pomocí tlačítka.

Za zmínku stojí i dvojitý USB kabel, kde jeden port je průchozí. To je fajn, ale v dnešní době by stálo za to mít už i ten USB C. Klávesnice by podle mě získala tak významně na hodnotě, protože Cčko dokáže napájet některá zařízení, přenášet video signál a další vychytávky, které nejspíše v budoucnu budeme považovat za standard.

Corsair K70 MK.2: tichá a přitom mechanická
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama