creative-gigaworks-g550w-zvukova-bazooka
PCTuning Článek

Creative Gigaworks G550W - zvuková bazooka?

Kyselý Lukáš
Kyselý Lukáš
24. 1. 2007 01:00 43 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Creative Gigaworks G550W - zvuková bazooka? 2. Satelity - vytváříme prostor 3. Subwoofer  a ovládaní - srdce systému 4. Závěr a hodnocení

Creative Gigaworks G550W jsou jedny z lepších a také samozřejmě dražších reproduktorů určených pro stolní počítače a notebooky. Jedná se o sestavu reproduktorů pro formát 5.1, což znamená 5 satelitních reproduktorů a jeden subwoofer. Pojďme se podívat jak fungují v praxi.

Reklama
Reklama

Creative Gigaworks G550W jsou jedny z lepších a také samozřejmě dražších reproduktorů určených pro stolní počítače a notebooky. Jedná se o sestavu reproduktorů pro formát 5.1, což znamená 5 satelitních reproduktorů a jeden subwoofer. Podobné sestavy nejsou žádnou výjimkou, ale už méně běžné jsou bezdrátové zádní efektové satelity. Creative ovšem nevsadil na baterie ukryté v satelitech, ale na samostatný přijímač se zesilovačem, který obsluhuje zadní reprodukci. Toto řešení se jeví na první pohled jako prosté problémů a velmi výhodné. Bohužel ovšem není, protože předpokládá zásuvku pro zadní sekci reproduktorů přesně v místech jako na ilustračním obrázku. Pravděpodobně lepší funkci by zastaly akumulátory s nabíječkou a celá sekce kabelů a přijímače by byla odstraněna.

Na ilustračním obrázku vidíme přesně funkční model ideálního rozestavění reproduktorů, který se v běžných podmínkách klasického studentského pokoje téměř nedá aplikovat, což se dá ovšem vynahradit zesilováním jednotlivých kanálů a vyvážení zvuku. Partnerem k této soustavě ovšem je zvuková karta třídy Audigy 2 a výše, což vzhledem k dnešním cenám již není takovým problémem. Samotná sestava má i malé dálkové ovládání, kterým uřídíte základní funkce přehrávání. Nyní se již pojďme podívat na konstrukci satelitů a subwooferu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning