PCTuning Článek

Cubitek představuje nové skříně – jedna otřesná, dvě výborné

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
13. 7. 2011 03:00 4 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Cubitek?!? 2. M4 Silencer – exteriér 3. M4 Silencer – interiér 4. MiniTank – exteriér
5. MiniTank – interiér 6. XL Tank – exteriér 7. XL Tank – interiér 8. Závěrem

Když se řekne Cubitek, takřka nikdo si hned nevybaví výrobce počítačových case. Přitom právě tato společnost přišla v poslední době s velmi zajímavými modely, které se nemusí stydět za kvalitu ani cenu. Dnešní článek si vezme na paškál hned tři zástupce této společnosti a podrobně se podíváme, jakou konkurenční výhodou oplývají.

Reklama
Reklama

Na prezentaci Cubiteku v Německu jsme měli možnost prohlédnout si skříně z nové série Tank. Skříně byly osazené komponenty, takže jsou na fotografiích dobře vidět všechny dispozice. Leccos nám to také napovědělo o praktičnosti. Prezentaci nedoprovázely dobré světelné podmínky, fotografie nám proto dodala přímo společnost Cubitek. Základ pro článek tedy máme, pojďme na to!

O společnosti Cubitek

Abych řekl pravdu, i když se v této sféře pohybuji už řadu let, produkty společnosti Cubitek se mi vždy vyhýbaly. Ne, že bych to dělal záměrně a něco osobního proti nim měl, ale prostě se to nějak nepovedlo. Tím pádem v podstatě nemohu nabídnout nějaké podrobnosti z minulé produkce a nikdy jsem si ani „neosahal“ žádnou jejich case.

Když jsem tedy hledal informace o společnosti, zaujal mě především jejich slogan, který jsem si dovolil volně přeložit: „Vyrobit něco, co bychom si sami koupili za cenu, kterou bychom byli ochotni zaplatit.“ A od toho se v podstatě odvíjí fakt, že Cubitek se snaží vyrábět kvalitně, ale s rozumnými náklady. Jejich case tak pořídíte i na našem trhu za velmi zajímavé ceny a nemusí se hned jednat o úplný low-end.

O společnosti lze snad říci jen to, že na trhu působí od roku 2002 a vyrábí na Taiwanu. Rozhodně se nejedná o velkého producenta a jejich dosavadní produkty patřily spíše do nižších tříd. Až v současnosti začíná Cubitek laborovat s hliníkem a tedy i vyšší třídou počítačových case.

Produktové řady aneb co nás dnes čeká?

Společnost Cubitek v současnosti na trh dodává čtyři produktové řady svých počítačových skříní, načež v každé řadě je pak několik typů case. My máme do dnešního testu zařazeny tři kusy case ze dvou produktových řad.  Dovolím si ale zmínit něco i o těch ostatních.

Asi nejzákladnější a tím pádem samozřejmě i nejlevnější řadou je tzv. Tatto series. Jedná se o typické ocelové šasi z poměrně slabého materiálu. Kryty jsou taktéž ocelové, ale v kombinaci s plastovým čelem s výraznou perforací. Mezi klady lze zařadit dvojici 120mm ventilátorů z výroby a také černě lakované šasi. I design je poměrně decentní, ale přitom jakoby agresivní. Verzi Beta (bez okna) koupíte v českých obchodech za cca 1400 Kč. Obdobou série Tatto je pak M4 series, na kterou se dnes podíváme podrobněji. Cena je v podstatě totožná, jen design je směrován více k hráčům, případně mladší generaci.

Druhá polovina sortimentu už patří do vyšší třídy, jelikož je vyráběná z hliníku. My jsme se dostali ke dvěma zástupcům série Tank, která je určena především pro hráče, nicméně robustní, ale decentní design podle mého názoru neurazí žádného uživatele. Poslední série, a to taková velmi specifická, nese označení Magic a jedná se vlastně o case, která neobsahuje pozice pro pevné disky a pro tyto účely je přibalena ještě další „case“. Disky tak lze mít umístěné jinde, než zbylé komponenty. Praktické využití si upřímně příliš představit neumím, nicméně třeba si i tento typ najde svoje zákazníky. Celkové zpracování a vzhled všech součástí vypadá ale opravdu velmi dobře, takže by se mohlo jednat i o velmi dobrý základ pro modding. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning