DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem
Článek DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

22. 9. 2014 03:00 25

Seznam kapitol

1. Co budeme testovat? 2. DOD LS460W 3. MIO MiVue 568 Touch 4. TrueCam A7
5. Denní videa a fotografie 6. Noční videa a fotografie 7. Shrnutí

Nedávno jsme dostali nabídku na otestování highendové autokamery a zároveň novinky společnosti DOD. Tato značka není u nás v segmentu autokamer až tak známá, ale vzhledem k jejím kvalitám stojí za to si ji představit. Spolu s ní se podíváme na další modely z vyšší třídy – A7 od TrueCam a MiVue 586 Touch od Mio.

Reklama
Reklama

Poslední testovanou kamerou je kamera od známého výrobce, který vyrábí i kamery AEE MagiCam, konkurující celosvětově známé GoPro. Série TrueCam zahrnuje několik modelů lišící se zejména ve funkcích a v optice, balení stejně jako u série MIO zůstává stejné či velmi podobné.

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

Nedávno jsme měli v testu kameru TrueCam A5, nyní příchází nástupce TrueCam A7, který měl být dle informací na webu poměrně nabušený, a tak jsem si ho vzal do testu.

Bohužel následovalo zklamání anebo moje neschopnost ony funkce najít. Vzhledem k tomu, že se o nich nepsalo ani v manuálu a aktuální firmware a ani aplikace pro přehrávání videí není na webu dostupná a ta uložená na SD kartě nebyla ke spuštění, si nejsem jistý s jejich pravdivostí.

Tak například:

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

GPS modul – u něj se píše, že v nastavení kamery je možné nastavit, zda chceme zobrazovat rychlost v záběru. Bohužel takovou funkci jsem nenašel. Po připojení kamery k GPS modulu se ozvala hláška Karla Zimy (nějaké z nich možné k poslechnutí na videích)

Detekce rychlostních radarů – nemohl jsem ověřit, ale stacionární a známé radary mi neohlásila.

Zobrazení jména řidiče – v menu jistě nebylo

Vypínání LCD – ano, v nastavení je, ale displej se nevypíná

A nyní uvedu položky v menu: rozlišení, nastavení smyčky, detekce pohybu, otočení obrazu, frekvence, vyvážení bílé, kontrast, ostrost, EV, kvalita, automatické vypínání, nastavení času, zobrazení (datum, čas), G-Sensor, podsvícení kláves, LED, jazyk, tovární nastavení, formátovat, verze firmwaru (TCRM_A7_V1.2_0715)

Jak vidíte, žádná taková možnost se v menu nenalézá, recenze kamery jsem nikde nenašel a tak zkusíme kontaktovat výrobce a požádat o vysvětlení.

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

Ty nejzajímavější funkce tedy kamera neměla a ostatní jsou již takové klasické.

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

Co se týká LED přísvitu, tak ten je poměrně silný, ale je otravné, že při každém zapnutí se na chvíli rozsvítí, což je v noci poměrné otravné.

Stejně jako předchozí kamery, umí nahrávat jak pohyb až od detekce a SOS s určitým předstihem. Kameru musím určitě pochválit za snahu zjednodušit řidičům instalaci a tedy napájení skrze držák a připojení nacvaknutím je dobrým krokem vpřed. Co se mi určitě nelíbí je ve výsledku ohromné monstrum za oknem, pokud chceme používat GPS a poslouchat super hlášky, tedy připojíme modul o rozměru 4 × 3 cm.

DOD, Mio a TrueCam: Tři autokamery s perfektním obrazem

Takovým oříškem nakonec jsou dokoupitelné filtry CPL a UV. Pardon, přijde mi to zbytečné a slušný tahák na lidi. Nemáme přeci za oknem zrcadlovku, která dosahuje takový kvalit, aby bylo možné poznat vlivy filtrů.

Vyjádření výrobce k problémům

Do prodeje se dostalo malé množství kamer z první prodejní série, která obsahovala chyby ve firmwaru. Tyto chyby byly po zjištění kompletně vyřešeny aktualizací FW na verzi 1.9. Aktualizaci FW zákazníci naleznou na stránkách www.truecam.cz/firmware . Kamery, které nebyly v této době dodány prodejcům byly na novou verzi FW automaticky přehrány a většina zákazníků již zakoupila kameru s novou, plně funkční verzí firmwaru. TrueCam se za tuto chybu svým zákazníkům omlouvá a v případě potřeby jsme plně připraveni poskytnout zákazníkům radu pomocí naší technické podpory.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning