DreamMachines DM1 Pro S: ještě lehčí, ještě kompetitivnější
Článek DreamMachines DM1 Pro S: ještě lehčí, ještě kompetitivnější

DreamMachines DM1 Pro S: ještě lehčí, ještě kompetitivnější

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

7. 3. 2018 10:00 10

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design a provedení 4. Tlačítka, povrchy a ergonomie 5. Senzor 6. Závěr

Není to tak dlouho, co jsme tu měli herní myš DM2 Comfy od polských DreamMachines. Byla lehká, levná a výkonná. Dnes se díváme na DM1 Pro S, model menšího vzrůstu, který však přináší špičkový optický senzor v mimořádně lehkém těle. Jde o ideální herní nástroj?

Reklama
Reklama

Co je to ideální herní myš? I když jde o poměrně (ve své podstatě) jednoduché zařízení, tak kupodivu jednoznačná shoda nad ultimátní myší pro hry neexistuje. Nicméně jsou věci, na kterých se shodne většina herní komunity. A perfektní senzor je jednou z nich.

Vyhraněný hráč – profík se většinou nad myší s nedokonalým senzorem ani nepozastaví, a to i kdyby šlo o jinak skvělý kousek. A ono to z jeho pohledu i dává smysl. Základní funkcí myši je přenos pohybu ruky do digitální podoby a to co nejvěrněji, tedy ideálně jedna ku jedné. Je to sice zcela jasné, ale většina myší s tím bojuje.

Neduhy, jako je akcelerace, predikce, nízká maximální rychlost nebo roztřepání kurzoru, jsou ty nejznámější, na které se dnes mimo jiné také podíváme. Výrobci jsou si těchto sledovaných vlastností také vědomi, takže už se neženou zběsile jen za vysokým CPI, ale často se snaží také uspokojit náročnější část hráčského spektra. A jaký je první krok správným směrem? Právě volba perfektního senzoru.

DreamMachines DM1 Pro S: ještě lehčí, ještě kompetitivnější

Nedávno testovaná DM2 byla vybavená senzorem PMW 3310, tedy prověřenou technologií, která obstojí ve většině testů, ale už se neřadí mezi nejvýkonnější špičku. Dnes se ale situace obrací, DreamMachines nám připravili vylepšenou verzi DM1 Pro S s PMW 3360. Jde o jednu z nejlepších variant senzorů, které jsou dnes dostupné.

U myší není ale důležitý jenom senzor. Je nutné sledovat ergonomii, kvalitu provedení, povrchy, tlačítka, kabel, kluzáky, hmotnost, software atd. Je toho hodně, co dělá opravdu skvělou myš. A my se na to dneska podíváme, ať víme, jestli DM1 Pro S takovou myší opravdu je.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning