PCTuning Článek

Dvakrát G.Skill a Kingston HyperX – exkluzivní DDR3

Aleš Kaňák
Aleš Kaňák
5. 12. 2012 02:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pár slov úvodem 2. Testovací sestava a metodika 3. G.Skill RipjawsX 2133 MHz 4×4 GB 4. G.Skill TridentX 2666 MHz 2×4 GB
5. Kingston HyperX Predator 2400 MHz 2×4 GB 6. Výsledky testů – paměťová propustnost 7. Výsledky testů – další benchmarky 8. Závěr

Tři DDR3 kity s různou kapacitou, frekvencí, počtem modulů i výslednou cenou. Jeden z nich zaujme především vlastníky APU procesorů, jiné se mohou hodit do nadupaných herních mašin. Vyzkoušeli jsme moduly G.Skill RipjawsX, TridentX a Kingston HyperX. Posledně jmenovaný pak dostal za nízkou cenu bronzové ocenění.

Reklama
Reklama

Dnes se už nebudeme věnovat analýze výkonu, které byla věnována větší část minulé recenze, a zda se vyplatí či nevyplatí jít do rychlejších DDR3 pamětí. Spíše se zaměříme na samotné paměťové moduly, které figurovaly v testu. S žádným z kitů nebyl vyloženě problém, ale jisté rozdíly se mezi nimi najdou a ty si nyní zmíníme. Předem upozorníme, že každý z recenzovaných kitů spadá do trošku jiného segmentu trhu a porovnání pouze na základě ceny by nebylo zcela férové.

G.Skill RipjawsX 2133 4×4 GB MHz

Paměti G.Skill RijpawsX nabízejí velmi solidní kapacitu 16 GB, která je dobře skloubena s frekvencí 2133 MHz a efektivně nastaveným časováním. Cena by jistě modulům slušela nižší, ale na druhou stranu nebudete mít žádné těžkosti s osazením rozměrnějších chladičů procesoru ani při quad-channel zapojení.

G.Skill TridentX 2666 MHz 2×4 GB

S rychlostí 2666 MHz a adekvátním časování se řadí moduly RijpajwsX od G.Skillu mezi to nejlepší z 8GB kitů, co lze v dnešní době zakoupit. Příjemným bonusem je modulární konstrukce heatspreaderu a také přiložené aktivní chlazení. Cena pamětí je prémiová, což mnoho případných zájemců nejspíše odradí od koupě.

Kingston HyperX Predator 2400 MHz 2×4 GB

Inovovaná řada 8GB pamětí HyperX Predator od Kingstonu trefuje do černého. 2400MHz rychlé paměti sice nenabízejí žádný prostor pro případné přetaktování. Jejich výška také není zcela ideální a může kolidovat s chladičem procesoru. Nicméně pokud hledáte rychlé a zároveň levné DDR3 paměti a pohlídáte si rozměry chladiče procesoru, tak se jedná o skvělou volbu zejména pro majitele APU.

Paměti Kingston HyperX Predator 2400 MHz získáváji bronzovou hvězdu za

dobrý poměr výkonu/ceny

Za zapůjčení pamětí G.Skill TridentX a RipjawsX děkujeme společnosti G.Skill

Za zapůjčení pamětí Kingston HyperX Predator a SSD disku HyperX děkujeme českému zastoupení společnosti Kingston Technology

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning