Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií
PCTuning Článek

Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

18. 11. 2014 14:00 5

Seznam kapitol

1. Dead Island se rozrůstá 2. Když dva dělají totéž, není to totéž 3. Hardwarově nenáročná hra 4. Jakákoliv podobnost je čistě náhodná
5. Souboje pobaví, mají však i své chyby 6. Občas selžou prsty i taktika 7. Prázdnota kam se podíváš 8. Escape Dead Island – závěrečné shrnutí a hodnocení

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že už to jsou tři roky, co mezi nás dopadla hra, která přinesla vše, po čem naše hráčská srdce tenkrát tolik prahla - otevřený herní svět, široké možnosti vyrábění zbraní a hlavně spousty krvelačných zombie. Před vydáním regulérního druhého dílu Dead Islandu jsme se dočkali levobočka. Jaký je?

Reklama
Reklama

Hra Dead Island z roku 2011 působila jako zjevení. Vývojářům z Techlandu se v ní podařilo uhodit hřebíček na hlavičku a zmixovat v té době populární, avšak nepříliš často vídané prvky – široké možnosti výroby předmětů, zástupy krvelačných zombie a otevřený herní svět, který byl zasazen na sluncem provoněný tropický ostrov.

Všechny výše zmiňované prvky navíc byly dobře zpracované a i grafika hry byla celkem pěkná, takže hráči se po Dead Island mohli utlouci a vývojáři (a potažmo samozřejmě i vydavatel Deep Silver) si mnuli ruce. Nejen že ze hry plynuly opravdu dobré zisky, vedle toho ale vznikla jedna silná videoherní značka (dobře, nejedná se o Watch Dogs ani o Destiny, ale vzhledem k minimálním nákladům Deep Silver na reklamu byl výsledek více než dobrý), která dávala příslib do budoucna.

Něco přes 3 roky po vydání hry samozřejmě budoucnost je, což znamená, že Dead Island 2 už je dávno ve výrobě (a když to dobře půjde, vyjde koncem příštího roku), nemluvě o přibližně dva roky starém pokračování Dead Island: Riptide, jehož recenzi najdete zde.

Dalo by se říct, že je to dostatek Dead Island her a to zvlášť s přihlédnutím k tomu, že zombie jsou dnes ve hrách poměrně provařené téma. Deep Silver se však i přes značný přetlak zombie na trhu rozhodl ze značky vytěžit mnohem více a tak tu máme ještě dvě samostatně stojící hry z univerza Dead Island a to první „ZOMBA“ hru Dead Island: Epidemic (do uzavřené bety se můžete přihlásit zde, pokud v ní ještě nejste, protože majitelé Dead Island nebo Dead Island: Riptide na Steamu pozvánku do bety dostali automaticky), která se více než DotA nebo LoL podobá hack-and-slash hře Gauntlet Legends, a dále Escape Dead Island, na níž se zaměříme v naší dnešní recenzi.

Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning