F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu

F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu

Jan Schrenk

Jan Schrenk

25. 9. 2018 03:00 4

Seznam kapitol

1. F1 2018 – (velmi) malými krůčky vpřed 2. Dlouhá série a rok 2018 3. A co dál? 4. Jak se řídí? 5. Umělá inteligence, grafika a zpracování 6. Perfektní atmosféra závodů

Před rokem jsem se u svého volantu a pak i na tomto webu rozplýval nad tím, kam se za posledních 40 let počítačové formulové závodění posunulo. Jenže od tohoto příjemného zážitku uběhl právě jen ten jeden rok. Jaké změny se udály a kam se série posunula? A posunula se vůbec?

Reklama

Velká cena Francie 1998. První závod formule 1, který jsem sledoval v přímém přenosu. Řev mohutných třílitrových desetiválců se mísil s nezapomenutelným komentářem Jirky „AsiZaseKoukámNaJinýZávod“ Nikodýma. Parádní závod zakončeným doublem mého milovaného Ferrari. Již předtím jsem na počítači zkoušel všechny možné závodní (a zvláště) formulové hry, ale až tímto závodem bylo zaseto ono příslovečné semínko a já začal formulemi skutečně žít. Právě tehdy se zrodil formulový fanatik - já.

F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu
i Zdroj: PCTuning.cz

O pár měsíců později, stále ve svých 13 letech, jsem přestal dýchat, když Michael v dešti belgického Spa udělal ze svého auta tříkolku o zadek Davida Coultharda. A vzápětí jsme si se Schumacherem vsugerovali, že za to vlastně mohl Coulthard a já držel Michaelovi palce, když tomu skotskému výtečníkovi šel rozbít hubu.

F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu
i Zdroj: PCTuning.cz

Vzpomínám na velkolepé vítězství Rubense Barichella na Hockeheimu v roce 2001 a samozřejmě na všechny ty tituly, který vítězný tým „Todt-Brawn-Schumacher-Barichello“ vydobyl. Moment, nečetli jste něco podobného už v loňské recenzi? A není náhodou nic tak starého, jako včerejší tisk? Je.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama