FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci
Článek FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

26. 12. 2008 01:00 39

Seznam kapitol

1. FSC Amilo Sa 3650 - hardware 2. ATI XGP alias ATI Lasso - představení 3. ATI Lasso - porty, chlazení, praxe 4. Design, materiály, rozměry 5. Baterie, klávesnice, touchpad 6. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 7. Zvuk, chlazení, záruka 8. Testy TFT displeje
9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty - standardní 12. Testy grafické karty - ATI XGP 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže baterie 15. Vyhodnocení a závěr

Pamatujete si vůbec ještě na ATI Lasso? Mám na mysli externí grafickou kartu pro notebooky postavené na platformě AMD Puma, kterou AMD slibuje už od poloviny roku. Měla to být revoluce v oblasti notebooků. Řešení však přichází až teď a je vůbec tak dobré, jak se předpokládalo, a mělo půlroční čekání smysl?

Reklama
Reklama

Baterie

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci


-pro zvětšení klikněte-

Baterie je opravdu velká i co se kapacity týče. Celkových téměř 87 Wh, to už zní opravdu velmi dobře. Připočítejte k tomu integrovaný grafický čip, pouze 5400ot./min pevný disk, menší displej a relativně nenáročný procesor... Tentokrát bude výdrž v řádech hodin, teoreticky to vypadá opravdu nadějně.

Zdroj

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Zdroje dostanete k notebooku dva. Jeden pro již představenou ATI XGP a jeden pro samotný notebook. Proč jsou oba identické 90W (lze jej libovolně měnit) je mi trochu záhadou, protože notebook samotný rozhodně odběr 90 W nemá. Snad je tak výrobce zvolil právě proto, aby se nepletly.

Klávesnice

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci


-pro zvětšení klikněte-

Klávesnice u notebooku není celkově vůbec špatná a vcelku dobře se na ni píše, ocenit lze i dobré usazení, malá hlučnost při psaní a několik dalších věcí, ale několik věcí mi vadí. Tím asi největším mínusem jsou šipky. Notebook určený pro hráče her a takto miniaturní šipky, jedna dokonce ještě seříznutá? Opravdu nevím, co si mám myslet. Stejně tak se nemohu zbavit dojmu, že klávesnice by mohla být podstatně větší a ještě pohodlnější. Tolik nevyužitého místa okolo je obrovská škoda. Snad vás ještě potěší, že je odolná proti polití tekutinou.

Nad klávesnicí jsou ještě tři dotykové klávesy. Slouží pro přepínání tichého a klasického režimu, zapnutí multimediálního přehrávače a vysouvání optické mechaniky.

Touchpad

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Touchpad se výrobci povedl. Jeho rozměry jsou dostatečné, je příjemný na dotek a nechybí ani scrollovací proužek na boku.

Tlačítka jsou také vcelku dobrá a lze je mačkat po celé ploše, ale na můj vkus jsou až příliš tuhá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning