PCTuning Článek

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
26. 12. 2008 01:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. FSC Amilo Sa 3650 - hardware 2. ATI XGP alias ATI Lasso - představení 3. ATI Lasso - porty, chlazení, praxe 4. Design, materiály, rozměry 5. Baterie, klávesnice, touchpad 6. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 7. Zvuk, chlazení, záruka 8. Testy TFT displeje
9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty - standardní 12. Testy grafické karty - ATI XGP 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže baterie 15. Vyhodnocení a závěr

Pamatujete si vůbec ještě na ATI Lasso? Mám na mysli externí grafickou kartu pro notebooky postavené na platformě AMD Puma, kterou AMD slibuje už od poloviny roku. Měla to být revoluce v oblasti notebooků. Řešení však přichází až teď a je vůbec tak dobré, jak se předpokládalo, a mělo půlroční čekání smysl?

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Dva maličké reproduktory rozhodně nepatří k tomu, co byste chtěli poslouchat každý den. Kvalita zvuku je velmi nízká, zvuk je fádní a nevýrazný. Sluchátka jsou jednoznačně nutností, koneckonců jako ke každému menšímu notebooku.

Chlazení - provedení

-pro zvětšení klikněte-
-pro zvětšení klikněte-


-pro zvětšení klikněte-

Chlazení notebooku je vyřešeno klasicky pomocí heatpipe, která odvádí teplo od procesoru a čipsetu na (u tohoto modelu) poměrně malý pasiv, který profukuje ventilátor. Ten nasává vzduch zespodu notebooku a tak bude dobré dávat pozor při provozu notebooku na peřině a podobných měkkých površích.

 V kliduV zátěži
Procesor49 °C70 °C
Pevný disk41 °C45 °C

Teploty jednotlivých komponent v notebooku nejsou sice nejnižší, ale na notebook jsou ještě v normě a při běžném provozu proto nemějte žádný strach. Zřejmě vás však nepotěší zahřívající se šasi i v místech, kde máte při psaní opřené ruce. Naštěstí je zahřívání opravdu velmi malé a šasi je jen mírně teplá.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows/Sledování filmů

Jak jsem již prozradil v předchozích kapitolách, tak notebook má speciální tlačítko na snížení otáček ventilátoru. To má smysl používat jen při nenáročné práci, protože ruku v ruce s tím jde i snížení frekvence procesoru. Notebook je v tomto režimu tichý, ale ne dokonale. Tiché otáčení ventilátoru uslyšíte.

Hraní 3D počítačových her

Hry budete jistě téměř vždy hrát se zapojeným GraphicBoosterem, který svou hlučností notebook spolehlivě přebije. Je totiž opravdu hlučný. Pokud budete náhodou hrát jen s integrovaným čipem, pak notebook zvýší oproti základu otáčky ventilátoru a i notebook je vcelku hlučný.

Záruka

Při koupi notebooku dostanete standardní záruku dva roky a notebook při problémech posíláte do servisu, který má 30 dní na opravu. Kromě této záruky získáte na prvních šest měsíců ještě krytí náhodného poškození. K jeho aktivaci je však nutné notebook registrovat na webu výrobce.

Možnost rozšíření záruky je jen jedna a to o jeden rok na celkové tři roky záruky. Posílání do servisu a 30 dní na opravu zůstává, příplatek za třetí rok záruky je cca 3000 korun včetně daně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning