PCTuning Článek

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

tomas-sulc
Tomáš Šulc
26. 12. 2008 00:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. FSC Amilo Sa 3650 - hardware 2. ATI XGP alias ATI Lasso - představení 3. ATI Lasso - porty, chlazení, praxe 4. Design, materiály, rozměry 5. Baterie, klávesnice, touchpad 6. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 7. Zvuk, chlazení, záruka 8. Testy TFT displeje
9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty - standardní 12. Testy grafické karty - ATI XGP 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže baterie 15. Vyhodnocení a závěr

Pamatujete si vůbec ještě na ATI Lasso? Mám na mysli externí grafickou kartu pro notebooky postavené na platformě AMD Puma, kterou AMD slibuje už od poloviny roku. Měla to být revoluce v oblasti notebooků. Řešení však přichází až teď a je vůbec tak dobré, jak se předpokládalo, a mělo půlroční čekání smysl?

Reklama
Reklama

Výstupy na monitory najdete na Amilo GraphicBooster dva a to DVI a HDMI. Kromě nich je na XGP Station ještě PCI Express ×8 rozhraní pro přenos signálu a pokud používáte mnoho USB zařízení, mohly by vás potěšit ještě dva USB porty. Celkem jich na notebooku a ATI XGP naleznete pět.

Chlazení

Chlazení grafické karty je řešené podobně jako u většiny notebooků. Teplo od čipu a pamětí se rozvádí na velký pasiv, který profukuje ventilátor nasávající vzduch zespodu. Protože má celé zařízení 90W zdroj, rozhodně nepatří k chladným a ventilátor se tak musí naplno otáčet. V praxi je to slyšet, v zátěži je XGP opravdu hlučná (úroveň Radeonu HD 4870 X2 ve 3D).

Ovladače a praktické použití

Po praktické stránce je ATI XGP velkým krokem vpřed. První změnou oproti Asus XG Station je možnost připojení kdykoliv. Stačí jen zapojit XGP, na něm mít připojený monitor a můžete téměř hned začít hrát. Tedy napřed je nutné ještě změnit nastavení primární grafické karty v ovladačích, k čemuž doporučuji vytvoření profilů. Po jejich přepnutí obraz na několik sekund zhasne, změní se nastavení a můžete začít hrát. Podobně funguje i odpojení. Aktivujete přes ovladače integrovaný grafický čip a celý GraphicBooster jednoduše odpojíte podobně jako flash disk.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning