FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci
PCTuning Článek

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

26. 12. 2008 01:00 39

Seznam kapitol

1. FSC Amilo Sa 3650 - hardware 2. ATI XGP alias ATI Lasso - představení 3. ATI Lasso - porty, chlazení, praxe 4. Design, materiály, rozměry 5. Baterie, klávesnice, touchpad 6. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 7. Zvuk, chlazení, záruka 8. Testy TFT displeje
9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty - standardní 12. Testy grafické karty - ATI XGP 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže baterie 15. Vyhodnocení a závěr

Pamatujete si vůbec ještě na ATI Lasso? Mám na mysli externí grafickou kartu pro notebooky postavené na platformě AMD Puma, kterou AMD slibuje už od poloviny roku. Měla to být revoluce v oblasti notebooků. Řešení však přichází až teď a je vůbec tak dobré, jak se předpokládalo, a mělo půlroční čekání smysl?

Reklama
Reklama

Design

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

Design je jako obvykle věc osobního vkusu a u tohoto modelu vsadilo Fujitsu Siemens na jistotu a eleganci, kterou je osvědčená kombinace černé a bílé. Notebook proto působí decentně, líbivě, ale na druhou stranu sám o sobě zájem vašeho okolí nevzbudí.

Materiály/provedení

Na materiálech je vidět snaha výrobce šetřit, ale ne úplně za každou cenu. Notebook je totiž z části hořčíkový a z části plastový. Abych byl konkrétní, tak všechny černé části šasi jsou plastové a naopak všechny bílé jsou hořčíkové. V praxi se proto nemusíte bát notebook nosit neustále s sebou, ale úplně hrubé zacházení plastovým dílům rozhodně svědčit nebude. Někde napůl je i volba marný/lesklý povrch. Plast je totiž lesklý, zatímco hořčík matný, takže otisky a nečistoty na notebooku vidět jsou, ale jen někde.

Po stránce provedení nemám moc co vytknout, po stránce provedení je na tom notebook dobře. Tedy jedna věc mi vadila, ale není to přímo o kvalitě provedení. Jsou to často velmi ostré hrany a přechody mezi plastem a hořčíkem, které při přejetí prstem často nepříjemně zabolí.

Kloub u LCD

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci

I jištění víka po zaklapnutí je standardně řešené pomocí dvou magnetů. Jiný mechanismus zde nehledejte.

Rozměry

Samotný notebook díky svému 13,3" displeji patří k těm mobilnějším, které není problém nosit klidně i celé odpoledne někde v batohu. Ve své kategorii však patří spíše k těm větším, přeci jen téměř 2,5 kg už mají i některé lehčí 15,4" notebooky. To stejné platí i o rozměrech. Notebook se sice vejde do libovolného batohu, ale ve své kategorii nijak neexceluje. Myslím však, že to byl i částečně záměr výrobce, který notebook nechtěl dělat malý za každou cenu a naopak zvolil o něco větší a pro práci vhodnější rozměry.

Víko

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci


-pro zvětšení klikněte-

Na víku najdete uprostřed logo Amilo a navíc ještě malé logo Fujitsu Siemens Computers.

Spodní kryt

FSC Amilo Sa 3650 - ATI Lasso konečně v akci


-pro zvětšení klikněte-

Zespodu vás zaujme dvoubarevné pojetí a za zmínku stojí i několik dalších věcí. Jednak je to dvojice reproduktorů ve spodní části fotografie a jednak si všimněte velké baterie, která přesahuje zadní hranu notebooku. To by mohlo znamenat slušnou výdrž na baterie, ale není mi jasné, proč se toto řešení objevuje o notebooků stále častěji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning