genius-sw-hf5-1-6000-nastupce-klasiky
Hardware Článek Genius SW-HF5.1 6000 - nástupce klasiky

Genius SW-HF5.1 6000 - nástupce klasiky | Kapitola 3

Jindřich Pirner

Jindřich Pirner

5. 2. 2009 06:00 127

Seznam kapitol

1. Balení, instalace a dálkové ovládání  2. Displej, konstrukce a zvukové hodnocení 3. Celkový dojem a zhodnocení

Společnost Genius udělala před lety opravdu chytrý tah, když uvedla na trh na první pohled solidně zpracované surround reproduktory ze dřeva se solidním zvukem a hlavně výbornou cenou. Od té doby pravidelně vylepšuje detaily a polehoučku zyšuje zvukový výkon a pořadová čísla nových řad. Poslední šestitisícová řada už nabídne rovnou 200W R.M.S. ovšem pořád ještě není dokonalá.

Reklama
Genius SW-HF5.1 6000 - nástupce klasiky
i Zdroj: PCTuning.cz

Jsou to nové, ačkoliv klasické Genius 5.1 reproduktory s klasickou konstrukcí běžnou pro tyto výrobky. Zpracování je tedy solidní a vše je ve dřevě (tedy přesně řečeno ve dřevotřísce potažené texturou třešňového dřeva). Ke každému z reproduktorů je krycí textilní mřížka, což je určitě plus. Hlavní, co se nepovedlo a nebude to jen můj názor, je dálkové ovládání a neustále svítící displej, který při stand-by neuchová nastavení. Ale se dřevem Genius pracovat umí, umí dělat dřevěné bedny, vždycky jsem to rád vybaloval. Je totiž něco jiného vybalovat dřevěné bedny, než třeba plastovou klávesnici, která páchne toxickými jedy, tady na vás dýchne, ehm, příroda.


Zvukově je vše velice podobné jako u starších modelů. Zdá se mi, že to hraje buď skoro stejně, nebo mírně lépe, nemá to tolik problému samo s vlastní reprodukcí. Hlavními novinkami jsou tedy papírově vyšší výkon, nový design, displej a široké možnosti nastavení.


Genius SW-HF5.1 6000 - nástupce klasiky
i Zdroj: PCTuning.cz


Kvůli neustále svítícímu displeji bych si asi vybral nějaký starší model a těm, co je již mají, bych asi doporučil u nich zůstat. Ale kdo uvažuje o novém, výkonném, dřevěném 5.1 setu, dostane za své peníze hodně muziky. Cena 3100Kč s DPH  je velice nízká na to, co všechno dostanete a v tomto ohledu to mohu doporučit. Pouze zmiňované nedostatky ohledně displeje a ovladače by mě odrazovaly.Genius SW HF5.1 6000

Klady

Zápory

+ poměr cena/výkon-

neustále svítící displej

+

dřevěné zpracování

-

ovladač s nečitelnými popisky

+

hlasitý zvuk, pokryje prostor

-

kompletní reset při přechodu do stand-by

+

detailní možnosti nastavení hlasitostíOrientační cena včetně DPH: 3 100Kč

Za zapůjčení výrobku děkujeme společnosti Genius

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama