genius-sw-hf5-1-6000-nastupce-klasiky
PCTuning Článek

Genius SW-HF5.1 6000 - nástupce klasiky

Jindřich Pirner
Jindřich Pirner
5. 2. 2009 06:00 127 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení, instalace a dálkové ovládání  2. Displej, konstrukce a zvukové hodnocení 3. Celkový dojem a zhodnocení

Společnost Genius udělala před lety opravdu chytrý tah, když uvedla na trh na první pohled solidně zpracované surround reproduktory ze dřeva se solidním zvukem a hlavně výbornou cenou. Od té doby pravidelně vylepšuje detaily a polehoučku zyšuje zvukový výkon a pořadová čísla nových řad. Poslední šestitisícová řada už nabídne rovnou 200W R.M.S. ovšem pořád ještě není dokonalá.

Reklama
Reklama

Jsou to nové, ačkoliv klasické Genius 5.1 reproduktory s klasickou konstrukcí běžnou pro tyto výrobky. Zpracování je tedy solidní a vše je ve dřevě (tedy přesně řečeno ve dřevotřísce potažené texturou třešňového dřeva). Ke každému z reproduktorů je krycí textilní mřížka, což je určitě plus. Hlavní, co se nepovedlo a nebude to jen můj názor, je dálkové ovládání a neustále svítící displej, který při stand-by neuchová nastavení. Ale se dřevem Genius pracovat umí, umí dělat dřevěné bedny, vždycky jsem to rád vybaloval. Je totiž něco jiného vybalovat dřevěné bedny, než třeba plastovou klávesnici, která páchne toxickými jedy, tady na vás dýchne, ehm, příroda.


Zvukově je vše velice podobné jako u starších modelů. Zdá se mi, že to hraje buď skoro stejně, nebo mírně lépe, nemá to tolik problému samo s vlastní reprodukcí. Hlavními novinkami jsou tedy papírově vyšší výkon, nový design, displej a široké možnosti nastavení.Kvůli neustále svítícímu displeji bych si asi vybral nějaký starší model a těm, co je již mají, bych asi doporučil u nich zůstat. Ale kdo uvažuje o novém, výkonném, dřevěném 5.1 setu, dostane za své peníze hodně muziky. Cena 3100Kč s DPH  je velice nízká na to, co všechno dostanete a v tomto ohledu to mohu doporučit. Pouze zmiňované nedostatky ohledně displeje a ovladače by mě odrazovaly.

Genius SW HF5.1 6000

KladyZápory
+ poměr cena/výkon- neustále svítící displej
+ dřevěné zpracování
- ovladač s nečitelnými popisky
+ hlasitý zvuk, pokryje prostor- kompletní reset při přechodu do stand-by
+ detailní možnosti nastavení hlasitostí


Orientační cena včetně DPH: 3 100Kč

Za zapůjčení výrobku děkujeme společnosti Genius

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning