gigabyte-gk-k8000-klavesovy-chameleon
PCTuning Článek

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón

Filip Eckstein

Filip Eckstein

27. 8. 2008 01:00 14

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Design, první dojem a close-look 3. Kvalita, ergonomie a klávesy 4. Software 5. V praxi a závěr

Do redakce se nám dostala další velice zajímavá herní klávesnice. Výrobce byste však hádali asi marně. Pod výrobky společností Gigabyte si převážná většina vás pravděpodobně představí základní desky, grafické karty nebo třeba počítačové skříně. Ano, i u mě by herní klávesnice byla to poslední, co bych od společnosti Gigabyte očekával. Herní klávesnice v podání této firmy je však na PCtuningu premiérou, proto byste si ji neměli nechat ujít.

Reklama
Reklama

V první řadě se podíváme na balení, v němž je nová klávesnice dodávána. Jedná se o rozměrnou žlutočernou krabici, jež na své přední straně hostí ilustraci vojáka užívající K800 jakožto střelnou zbraň. Aby také ne, vždyť se podívejte na ten prazvláštní "gun" tvar, jímž výrobce novou "klavku" obdařil.

Krabice je poměrně těžká a její velké rozměry by se bez praktického plastového úchopu jen velice těžce snášely. Mimo jiné na jejím povrchu nalezneme pod heslem "FREE" také zobrazení k ní dodávaného příslušenství. K tomu se však dostaneme až za okamžik.

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


Ohromnou krabici vybavil výrobce praktickým plastovým ouškem

V první řadě se jedná o ergonomicky tvarovanou podpěrku pod dlaně a odnímatelný USB kabel sloužící ke komunikaci klávesnice s počítačem.

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


Kabel od klávesnice je oboustranně odnímatelný.

Součástí příslušenství je mimo jiné také manuál (připomínající knížečku od základní desky) a instalační médium, bez kterého se u této klávesnice rozhodně neobejdete.

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


Bez instalačního média se rozhodně neobejdete.

Nyní následuje určitě o krapet zajímavější součást příslušenství. Ano, vidíte správně, jedná se o výměnné barevné klávesy nesoucí ty nejčastější písmenka užívané v počítačových hrách. Je jich celkem 30 a doprovázeny jsou také praktickou sponečkou, díky níž bezproblémově odejmete jakoukoliv klávesu z téměř jakékoliv klávesnice (především se však jedná o tu naši "Gigabytovou").

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


Zažili jsme v redakci už leccos,....ale výměnné klávesy? Světě, div se!

A jako třešničku na dortu si pro nás výrobce připravil také malý dáreček, a to zejména pro ty, co se svým "mazlíčkem" často cestují. Nepromokavá taštička disponuje dvěmi kapsami a "fešným" kovovým logem společnosti. Na zadní straně je také přítomna praktická přeska pro zavěšení na rameno.

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


Dáreček ve formě praktické přenosné tašky? No nekup to...

A tady už vidíme novou GK-K8000 "osobně". Když se mi dostala poprvé do ruky, byl jsem poměrně překvapen její ne zrovna moc odlehčenou váhou. Více si k ní však povíme až v dalších kapitolách.

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón


To je ona, Gigabyte GK-K8000.

Podrobné specifikace

Gigabyte GK-K8000 - klávesový chameleón

parametry modeluGigabyte GK

-K8000

základní poznatky
rozměry445 x 170 x 30 (d,š,v)
délka kabeluasi 1,5 m
hmotnostcca 1,5 kg
klávesy
- layouten
- speciální klávesy1 x GHOST engine spouštěč
- multimediální klávesy3 x audio
- programovatelné klávesy13 x makro profil (130 "onboard" nastavení)
- numerická klávesniceano
features
- 512 kb interní paměťinterní GHOST engine uchovává až 13 maker
- výměna klávesmožnost instantní výměny jednotlivých kláves pomocí speciální spony
- podpěrka dlaníspeciální patentovaný systém
cena (vč. DPH)asi 1800 Kč (předběžná cena)
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning