Gigabyte GOOC 2010 – největší OC soutěž světa startuje
PCTuning Článek

Gigabyte GOOC 2010 – největší OC soutěž světa startuje

Václav Vlček

Václav Vlček

17. 5. 2010 03:00 15

Seznam kapitol

1. GOOC 2010 aneb nejen v Evropě 2. wPrime 1024M 3. Nejvyšší procentuální přetaktování 

Další ročník legendární soutěže v overclockingu je tady a spolu se sloganem „Fight for glory“ vyzýváme všechny nadšené taktovače, aby se utkali v největším světovém klání. Prvním krokem k celkovému úspěchu je ale tradičně regionální kolo, které právě startuje jak pro Českou, tak i Slovenskou republiku.

Reklama
Reklama

Pokud jste neslyšeli o soutěži Gigabyte Open Overclocking Championship, pak vězte, že se jedná o celosvětové klání nejlepších overclockerů jednotlivých zemí. Možná si ještě vzpomínáte na reportáž z loňského ledna, kdy náš magazín v zastoupení Václava Vlčka, Zdenka Obermaiera a Tomáše Šulce zvítězil v ČR/SK kvalifikaci a postoupil tak do evropského finále, které se ve velkolepém stylu konalo v Praze. 

Reportáž z lokálního kola na Slovensku najdete zde a potom další článek o naší účasti na evropském finále je tady.

Gigabyte GOOC 2010 – největší OC soutěž světa startuje

Loňský ročník je ale dávno pryč a máme zde zcela nové pokračování, ve kterém budete moci ukázat své schopnosti i vy – kapalný dusík totiž necháme v nádobách, voda v okruzích vodního chlazení zůstane také na svém místě a dáme po delší době šanci tradičnímu vzduchovému chlazení.

Oprašte své ventilátory, naneste čerstvé teplovodivé pasty a vylaďte své sestavy k maximálním výsledkům. Žádné omezení účastníků na několik šťastlivců vlastnících bloky na kapalný dusík se dnes totiž nekoná a vy se tak můžete směle pustit do soutěže bez zbytečného otálení.

Podívejme se detailněji na základní pravidla celé soutěže hezky v jednotlivých bodech, aby nedošlo k zbytečným nesrovnalostem.

Základní pravidla lokálního kola pro ČR a SK

 • Soutěžící musí použít výhradně základní desku Gigabyte s čipovou sadou Intel
 • Jako procesor musí sloužit model od společnosti Intel pro libovolnou patici (LGA 775, LGA 1156 nebo LGA 1366). Nejvyšším modelem použitého procesoru je Core i7–930 – vyšší jako i7–950, 960, 965, 975 nebo 980X nejsou povoleny. Zakázány jsou také procesory řady Xeon, stejně jako ES (Engineering Sample) kusy.
 • Na ostatním hardware nezáleží – můžete použít libovolnou grafickou kartu, operační paměti, pevný disk i zdroj apod.
 • Povoleno je jen a pouze vzduchové chlazení – kapalný dusík nebo hélium, vodní chlazení, suchý led či jiné kombinace včetně Peltierovo článků jsou přísně zakázány. Teplota procesoru nesmí klesnout pod 15 stupňů Celsia.
 • Smíte použít i více procesorů splňujících druhý bod pro jednotlivé soutěžní disciplíny.
 • Jsou povoleny jakékoliv modifikace hardwaru včetně voltmodů.
 • Výsledky musí být zaslány v časovém limitu na příslušnou adresu, pozdní zaslání znamená diskvalifikaci.
 • Výsledky shromažďuje za účelem vyhodnocení redakce PCTuning a zástupce společnosti Gigabyte.
 • Soutěže se nesmí účastnit zaměstnanci společností Intel a Gigabyte.
 • Pořadatel i organizátor si vyhrazují právo na změnu pravidel v průběhu soutěže – případné změny budou oznámeny v tomto článku a diskuzním vlákně soutěže na fórech magazínu.
 • Výhry v soutěži nejsou právně vymahatelné.
 • Zasláním výsledků do soutěže projevujete souhlas se všemi výše i níže uvedenými pravidly.
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning