Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení
Článek Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

1. 4. 2011 08:00 17

Seznam kapitol

1. Goldmax Racer — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy a výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty — standardní
9. ArmA II, Bad Company 2, Black Ops, Crysis 10. F1 2010, Far Cry 2, GTA: EFLC, Just Cause 2 11. Mafia 2, Serious Sam HD, S.T.A.L..K.E.R 12. Conviction, TDU 2, W40k: DoW II, WiC 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže akumulátoru 15. Vyhodnocení a závěr

Notebook Goldmax Racer se asi zalíbí nejednomu hernímu nadšenci. Jde totiž o nejvýkonnější 15,6" notebook na světě. Ostatně za vše hovoří samotné specifikace: mobilní čtyřjádrový procesor Intel Sandy Bridge, 8 GB RAM a zejména AMD Mobility Radeon HD 6970. To nezní vůbec špatně, ještě ke všemu v takto malém těle.

Reklama
Reklama
Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Goldmax Racer je herní notebook, o kterém dost možná sní každý pravověrný hráč počítačových her, málokterý si jej však může dovolit. Pokud už ale téměř padesát tisíc s daní na mnou testovanou konfiguraci máte, dostanete velmi výkonnou herní mašinu, která si bez problémů poradí s jakoukoliv počítačovou hrou dnešní doby. Stejně tak vás usadí výkon procesoru. Že čtyřjádrový mobilní mozek architektury Intel Sandy Bridge strčí do kapsy i desktopový čip Core i7 940, je opravdu drsné. Výčet pozitiv pak může pokračovat třeba množstvím konektorů, mezi kterými nechybí ani USB 3.0 či příslušenstvím, ve kterém najdete praktickou brašnu a myš. Na závěr si nechávám to nejlepší, čímž je fakt, že popisovaný notebook není sedmikilovým 18,4" monstrem, nýbrž včetně zdroje čtyřkilovým a stále ještě přenosným strojem.

Bohužel ne všechno je tak růžové jako předchozí odstavec. Už v něm jsem prozradil, že každá legrace něco stojí. To něco je v případě Raceru 48 tisíc korun s DPH (základní konfiguraci s dvoujádrovým Core i7 2520M, 4 GB RAM, HD 5870, 250GB HDD a bez OS pak pořídíte za 35 tisíc s daní). To na druhou stranu není nesmyslně přemrštěná cena a plně odpovídá výkonu. Co rozhodně nepotěší, je v zátěži hlučné chlazení a nízká výdrž na akumulátor (obojí je daní za výkon). Výdrž sice teoreticky lze zlepšit volbou grafické karty Nvidia GeForce cca o hodinu, výkonnostně srovnatelné verze s testovaným AMD Mobility Radeonem HD 6970 (mezi GTX 480M a 485M) jsou však podstatně dražší. Pokud vás napadá ještě problematický čipset se SATA porty, mohu vás uklidnit. Jak už jsem psal v první kapitole, notebook bude dostupný až za pár týdnů  a na trh se dostanou výhradně opravené verze.

Jaké je tedy naše doporučení? Pokud máte finanční možnosti a toužíte po velmi výkonném, ale zároveň také mobilním herním notebooku, není asi co řešit. Výkon testované konfigurace je jedním slovem vynikající a na notebooku si zahrajete jakoukoliv nejnovější hru. Počítejte ale s nízkou výdrží na akumulátor a vyšší hlučností v zátěži, což jsou daně za výkonný hardware. Ty ale rozhodně nebrání tomu, aby si notebook odnesl zasloužené ocenění.

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení


PCTuning Gold Award, březen 2011
Goldmax Racer
"nejvýkonnější 15,6" herní notebook na trhu"

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval společnosti Goldmax Laptoos, která do testu notebook zapůjčila a těšíme se na další spolupráci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning