Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení
Článek Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

1. 4. 2011 08:00 17

Seznam kapitol

1. Goldmax Racer — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy a výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty — standardní
9. ArmA II, Bad Company 2, Black Ops, Crysis 10. F1 2010, Far Cry 2, GTA: EFLC, Just Cause 2 11. Mafia 2, Serious Sam HD, S.T.A.L..K.E.R 12. Conviction, TDU 2, W40k: DoW II, WiC 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže akumulátoru 15. Vyhodnocení a závěr

Notebook Goldmax Racer se asi zalíbí nejednomu hernímu nadšenci. Jde totiž o nejvýkonnější 15,6" notebook na světě. Ostatně za vše hovoří samotné specifikace: mobilní čtyřjádrový procesor Intel Sandy Bridge, 8 GB RAM a zejména AMD Mobility Radeon HD 6970. To nezní vůbec špatně, ještě ke všemu v takto malém těle.

Reklama
Reklama

Design

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Osobně nejsem velkým zastáncem extravagantních notebooků s lesklými plasty po celém těle, které navíc blikají jako cirkus. Velmi jsem proto uvítal, že Clevo (OEM výrobce pro Eurocom) u tohoto modelu sáhlo po konzervativním provedení s matnými plasty (lesklý je pouze rámeček okolo displeje). Stejně tak mi je velmi sympatický design jako takový, který je decentní a „neřve“ do širokého okolí.

Materiály a provedení

Jak už jsem prozradil o odstavec výše, šasi notebooku je téměř celé vyrobené z matného plastu (navzdory tomu, že testujeme highendový notebook). Plast není na spodní časti těla nijak upravený, okolo klávesnice a na víku má však gumovou úpravu. Ta je na dotek velmi příjemná a byl jsem s ní spokojen, na víku ale není příliš praktická. Důvodem je fakt, že se na gumový povrch přichytává velké množství prachu, který se navíc velmi špatně čistí.

Po stránce dílenského zpracování udělalo Clevo krok kupředu. Stále sice ihned poznáte rozdíl mezí tímto notebookem a Lenovem ThinkPad či profesionálním strojem Dell, kvalita dílenského zpracování je ale proti minulosti výrazně lepší. S notebookem za padesát tisíc tak konečně nemusíte mít obavy, že by se vám mohl během roka či dvou rozpadnout a v kvalitě dílenského zpracování lze Goldmax Racer přirovnat třeba k dražším notebookům značky Asus.

Rozměry

Předností Raceru není jen výkon jako takový, ale zejména poměr výkon / rozměry. Výrobci se totiž povedlo osazený hardware vtěsnat do 15,6" těla, které na šířku nepřekračuje čtyřicet a výšku pět centimetrů. Také na váze notebook příjemně překvapil, ručička se zastavila na přijatelných 3,15 kg (byť bohužel počítejte s tím, že takřka nutností je nosit s sebou i zdroj, který má další kilogram). I tak je ale Racer přenosný počítač se vším všudy a pokud jej s sebou chcete nosit třeba denně do práce, neměl by to být žádný velký problém.

Víko

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Víko je vyrobeno z již zmiňovaného pogumovaného matného plastu zachycující prach a je na něm pouze logo Eurocom.

Spodní kryt

Goldmax Racer — Sandy Bridge a HD 6970 v 15,6" balení

Zespodu počítače najdete množství otvorů pro zlepšení chlazení a také malý subwoofer.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning