HAL 3000 Alien Quad SLI - herní sestava za sto tisíc korun
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek HAL 3000 Alien Quad SLI - herní sestava za sto tisíc korun

HAL 3000 Alien Quad SLI - herní sestava za sto tisíc korun | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

14. 6. 2012 01:00 51

Seznam kapitol

1. Prototyp herní bestie 2. Osazené komponenty 3. Pohled na exteriér 4. Venkovní detaily 5. Pohled dovnitř
6. Pohled do systému a BIOSu 7. Cena a rozpis použitých komponent 8. Testy výkonu 9. Teploty, hlučnost a spotřeba 10. Závěr

Hotové sestavy testujeme pouze, pokud jsou opravdu výjimečné - komponenty nebo zpracováním. Dnes testovaný počítač splňuje obě podmínky, je excelentně zpracován a nabízí ultimátní výkon. Uvnitř najdeme Core i7-3930K s dvojicí duálních GeForce GTX 690. Nechybí SSD disk nebo 16GB paměti. Cena je ale samozřejmě vysoká.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama
HAL 3000 Alien Quad SLI - herní sestava za sto tisíc korun
i Zdroj: PCTuning.cz

V klidu je teplota procesoru 38 stupňů. Počítač ale není nijak zvlášť tichý, čtveřici ventilátorů ve skříni prostě uslyšíte. Abych počítač ztišil, bylo nutné některé ventilátory vypnout zcela, učiníte tak snadno tlačítkem na vrchu skříně. Teploty byly stále solidní, hlučnost byla již v akceptovatelné hladině. Pokud ale budete hrát, musíte ventilátory zapnout, jinak extrémní horko ze skříně nedostanete. Grafiky mají v klidu teplotu kolem 40 stupňů.

Při zatížení procesoru se jeho teplota dostane maximálně k 68 stupňům, hlučnost se nijak nezvýší a s vypnutými ventilátory je slušně nízká. Při hraní her je ale hlučnost ventilátorů vysoká, zvuk není nepříjemný, jde spíše o zvuk tlaku vzduchu procházejícího skříní. Teploty grafik v takové zátěži vidíte na obrázku nahoře. Jádra se zahřála od 72-79 stupňů. Hlučnost počítače není nijak extrémní, ale zkrátka o něm budete vědět. S vypnutými ventilátory je hodně slušná, při hraní je ale musíte zapnout. Samotné karty a procesor nijak zásadně hlučné nejsou, hluk dělají hlavně ventilátory ve skříni. Jejich pokročilou regulací nějakým panelem by se jistě dalo dosáhnout lepších provozních vlastností. Ještě, že je tu možnost ventilátory vypnout alespoň v klidu. U her jejich hluk zase tak vadit nebude.

Spotřeba

HAL 3000 Alien Quad SLI - herní sestava za sto tisíc korun
i Zdroj: PCTuning.cz

V klidu byla spotřeba "na zásuvce" 152W. Není to zrovna málo, ale ani nejde o nic extrémního. Minule testovaná sestava s duální GeForce GTX 590 a Core i7-2600K od ASUS si řekla v klidu o 120W. V maximální procesorové zátěži byla spotřeba 260W. Při hraní náročných her Crysis 2, Aliens Vs Predators, Battlefield 3 jsem naměřil špičku těsně pod 700W. V mém obvyklém testu spotřeby (3D Mark Vantage) byla nejvyšší špička 791W. Průměrná spotřeba v náročných hrách se pohybovala kolem 680W. Zmíněná sestava s GeForce GTX 590 od ASUS měla za podobných podmínek spotřebu 540W, tedy jen o 160W nižší. To není zase tak velký rozdíl vzhledem k výkonu dvou GeForce GTX 690. Jen pro zajímavost, sestava se dvěma Radeony HD 6990 v CrossFire a Core i7-990X si řekla v naší recenzi o 1100W v zátěži. Doba pokročila, dnes máme dvakrát takový výkon při poloviční spotřebě.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama